Bez bahna lotos nevykvete
Romantika

Bez bahna lotos nevykvete

Môj ďalší tip na knihu je táto kráska z dielne @alferia_cz „Bez bahna lotos nevykvete“. Táto útla 140 stranová knižka je opäť z ich východnej rady. Kniha ťa prevádza rôznymi aspektmi ľudského utrpenia a postupne ti ukazuje, ako sa ponoriť do svojho vnútra. Druhá časť knihy je venovaná rôznym cvičeniam pre dosiahnutie šťastia a aj cvičeniam, ako živiť svoje vlastné šťastie. Nájdeš tu mnoho rád a meditácií, ktoré ti pomôžu udržiavať tvoj pocit šťastia, cítiť emócie a cvičiť svoju myseľ (aj ducha).

"Praktické cvičenie teda nespočíva v boji proti pocitom ani v ich potláčaní, ale skôr v ich hýčkaní s veľkou dávkou nehy. Keď matka obíjme svoje dieťa, energia jej nehy začne prenikať do tela dieťaťa."
Thich Nhat Hanh
Autor
Bez bahna lotos nevykvete
Knihe dávam 4/5
4/5

Očakávala som trochu viac z obsahovej stránky, ale ukrýva v sebe mnoho inšpirácie. Pred kúpou by si si mal/a ujasniť, že vychádza z budhistického učenia, takže v knihe nájdeš návody, ako pokojne dýchať ako si uvedomiť svoje bytie, ako sa upokojiť a mnoho iného. Ak chceš na sebe pracovať, túto knihu v kníhkupectve neprehliadni.

P.S.: Kniha je v českom preklade, ale verím, že toto nebude problém.🙃

Ďakujem vydavateľstvu Alferia za poskytnutie recenzného výtlačku knihy.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *