Romantika

Americká princezná, Americká kráľovná

Rozhodla som sa, že si prečítam túto knižnú sériu určenú pre mladšie ročníky. Kategória young adult sa k nej úplne hodí, ale poviem ti, že pri čítaní som si naozaj oddýchla.

 

Predstav si, že George Washington by nebol prvý prezident USA, ale kráľ. To by asi svet vyzeral trošku inak, však? Veď demokraciu, tak ako ju poznáme dnes, z veľkej časti formovalo aj USA. Nuž, vo svete opísanom v týchto knihách hrajú hlavnú úlohu monarchie a staré rody.

 

Obe knihy sú písané z rôznych uhlov pohľadu, čo knihám pridáva na ich jedinečnosti. Občas to brzdí dej, ale keď si odmyslíš občas trošku zbytočné naťahovanie príbehu, tak si knihy rozhodne užiješ. A ten nápad o kráľoch sa mi naozaj veľmi páči. Rozhodne má autorka za originalitu body naviac. Tak ti niečo málo poviem o tom, čo v knihách nájdeš. 👇

 

Prvá časť zo série nastavila latku naozaj dobre. Princezná Beatrice je následníčka amerického trónu a jej život je už dávno naplánovaný do najmenších detailov.

„Nikdy nezabúdaj odkiaľ pochádzaš.“

 

Kniha rozpráva príbehy 4 hrdiniek (Beatrice, Samantha, Nina a Daphne). Každá z nich má svoj príbeh aj svoje tajomstvo. Každý z týchto príbehov má svoje čaro a každý je zaujímavý. Autorka sa veľmi dobre pohrala s týmto svojím konceptom. Rozhodne sa nebudeš pri čítaní nudiť.

 

Koniec si možno budeš predstavovať trošku inak, ale nezúfaj, autorka napísala aj pokračovanie „Americká kráľovná“.👇

Moje hodnotenie 3,5/5
3.5/5

 

Ak sa ti páčila prvá časť, tak druhá bude možno trošku sklamaním. Autorka poľavila a postavy nie sú napísané tak dobre, ako v predchádzajúcom diely. Sú opisované omnoho jednoduchšie a aj ich vnútornému prežívaniu rôznych situácií sa autorka venuje povrchne. Podľa mňa veľká škoda. 

 

Príbeh pokračuje. Beatrice si musela vybrať rozum a nie srdce. Je utrápená, ale bojuje pre dobro svojej krajiny. Opäť budeš vidieť zákulisné hry a intrigy. Nič nie je také jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá. Každá z hrdiniek pokračuje vo svojom živote ďalej a bojuje svoj boj.

Mrzí ma, že nebude ďalšia časť. Myslím, že príbeh by si ju zaslúžil.

Moje hodnotenie 2,5/5
2.5/5

Pre koho je táto séria?

Určite pre mladšie ročníky, ale oddýchnu si pri nej aj tie staršie. Nečakaj nič náročné. Čakaj svieže, jedinečné príbehy, ktoré budú občas trošku predvídateľné, ale stále zaujímavé. Aj v kategórii young adult je toto dobrá séria.

Pre nenáročného čitateľa toto bude dobrý knižný zážitok.

Pre niekoho náročnejšieho, ako som ja, je toto priemer, ktorý nadchne nápadom, ale vo výsledku trošku sklame.

 

Určite sa pozriem po ďaľších knihách od autorky, pretože jej nápaditosť sa mi páči. Len snáď časom vycibrí svoj pisateľský stýl.

 

Za recenzné výtlačky ďakujem vydavateľstvu Albatros Media Cooboo.

One Comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *