Pre deti

Vinočné prasiatko

Asi je každému jasné, že nová kniha od J.K.Rowlingivej v mojej knižnici nemohla chýbať. Nuž a ja som dnes v noci nemohla spať, tak som ju čítala. Samozrejme v rámci nalaďovania sa na vianočnú atmosféru…


Príbeh je k chlapcovi Jackovi a jeho hračke. Tušíš správne podľa názvu, hračka je prasiatko, ktorého volá Mapi. A viac ti asi neprezradím.😇

 

Autorka vytvorila krásny príbeh. Otvára v ňom veľa tém. Tém, ktoré sú na zamyslenie, ktoré možno pomôžu tebe i tvojmu dieťaťu pochopiť, o ktorých budeš môcť premýšľať, či sa o nich rozprávať. Pri čítaní tejto knihy nahliadneš do mysle a srdca malého Jacka. Prežiješ dobrodružstvo spolu s Jackom. Po dočítaní knihy možno budeš sklamaný/á, že už skončila.


Vydavatelstvo Ikar uvádza, že knižka je pre deti od 6 rokov. Ale teda aj ja, 27 ročná žena, som sa pri čítaní tohto príbehu zasnívala. Myslím, že to je účelom takýchto príbehov. Pokojne si túto knižku môžeš prečítať aj kedykoľvek v roku, jej čaro určite nepokazíš.

Moje hodnotenie je 5/5
5/5
Ber to tak, že som veľa detských príbehov neprečítala, ale tento by som raz svojmu dieťaťu prečítať chcela. Škoda len, že ilustrácie v knihe sú čierno-biele, ale beriem to tak, že to bol zámer a takto pokladám knihu za dokonalú.
 
Poznáš túto knižku? 

One Comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *