Pre deti

Svet potrebuje človeka, ako si ty.

Keď mi táto kniha prišla od Vydavateľstvo Tatran, za čo im veľmi pekne ďakujem, sadla som si z nej na zadok. A to doslova. Autorka Joanna Gaines ma privítala týmito slovami:


„Dúfam, že vieš, kým si, a tešíš sa, že môžeš ponúknuť svetu toľko prekrásnych, jedinečných a zázračných darov.“


Táto kniha sa na prvý pohľad tvári, ako knižka pre deti, ale nie je to úplne tak. Samozrejme si viem predstaviť, ako sedí mamka s dieťaťom alebo tatko s dieťaťom, pozerajú si krásne ilustrácie, ktoré ukrýva táto knižka a spoločne čítajú. Ale táto kniha toho dala veľa aj mne.


Mala som ju v rukách v čase, keď som mala pocit, že som nepotrebná. Nikto to nevedel, ale cítila som to. Tých pár viet ukrytých v tejto knihe bolo ako úder kladiva presne po hlavičke. Kniha opisuje akí sme rôznorodí. Každý z nás má inú prácu, iný pohľad na svet, iné koníčky, myslíme rôzne, máme iné sny a ciele – a presne takto to má byť. 
Mňa to pred rokmi nenaučili, ale táto kniha môže byť úžasný spôsob ukázať deťom aj dospelým, že na tomto svete má každý z nás svoje miesto. Nech je človek akýkoľvek.


Moje odporučenie na túto knihu zakončím týmto citátom, ktorý si zober za svoj a nikdy naň nezabudni, prosím: „Si jedinečná bytosť. Nech tvoje srdce cíti, že svet potrebuje človeka, ako si ty.“…svet ťa potrebuje a keď to budeš potrebovať pripomenúť, otvor si túto knihu. 

Moje hodnotenie 5/5
5/5

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *