Pre deti

Odhaľ v sebe jednorožca

Keď som vo vydavateľstve Albatros Media uvidela tento zápisník, chcela som zistiť, čo všetko sa v ňom nachádza. Ďakujem vydavateľstvu za poskytnutie recenzného výtlačku a za možnosť povedať ti, čo v tomto zápisníku nájdeš.

Dovoľ mi, aby som začala citátom, ktorý je uvedený v knihe. „Zadívaj sa do prírody a všetkému budeš rozumieť lepšie.“ Albert Einstein

Túto knihu alebo zápisník by som opísala veľmi jednoducho – je to rozvojový zápisník určený pre deti. 

Je rozdelený do mnohých kapitol, ktoré sa venujú rôznym aspektom života. Dieťa v ňom nájde mnoho rád zlepšujúcich zdravie, napríklad o spánku. Ďalej tam nájde aj ťažšie témy, ako vyrovnanie sa so strachom, smútkom či obavami. 

Súčasťou zápisníka je aj pomerne veľký pristor na písanie vlastných poznámok, myšlienok či na odpovedanie na rôzne otázky.

Zápisník je farebný a veľmi hravý. Dieťa v ňom nájde mnoho aktivít, ako omaľovánky, doplňanie viet či odpovedanie na otázky. Okrem toho v ňom nájde aj mnoho tipov na činnosti vonku, na zamyslenie nad rôznymi situáciami či vlastnými myšlienkami.

Rozhodne tento zápisním môže byť jedným zo spôsobov v procese samozrijatia.

Pre koho je táto knižka vhodná?

V zápisníku sa píše, že je vhodná pre deti od 10 rokov. Ja si však myslím, že 7-8 ročné dieťa by bolo pre túto knižku vhodné. Presne mi napadli kamarátky, ktoré majú dcéry v takomto veku a viem, že by sa im zápisník páčil. Bol by to vhodný spôsob objavovania seba, spoznávania okolia a prípadne aj trápenia času s rodičom, pretože kniha môže byť studnicou nových otázok.
Ak chceš svojmu dieťaťu dopriať možnosť sebarozvoja (adekvátneho veku 8-13 rokov), tak mu/jej rozhodne zaobstaraj tento zápisník.
Moje hodnotenie 3,5/5
3.5/5

O výnimočnosti zápisníka ani nemusím rozprávať. Jednoducho povedané tento zápisník pomože dieťaťu, ktoré ho drží v rukách, nájsť svoju jedinečnosť. 

Mrzí ma, že zápisním nemá viac priestoru na zápisky.

Ak chceš vedieť čím žijem, čo čítam a čo mám rada, tak klikni na odkaz a sleduj ma aj na mojich ďalších sociálnych sieťach.👇

One Comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *