Pre deti

Neboj sa skúšať

Dnešnú sériu tipov a odporučení zakončím touto knihou od Vydavateľstvo Tatran.

Opäť je to tenká ilustrovaná knižka so silným odkazom.


Často ľudia hovoria, že niekto na niečo talent má alebo nemá. Dokonca aj ja sama som to o sebe dlho hovorila. Vieš také tie vety: toto viem robiť, toto neviem robiť, toto mi ide a toto zase nie, takýto obrázok by som nikdy nenakreslila, na túto prácu nemám a bla bla bla… Poznáš to.

Otázka je, ako môžem vedieť, že na niečo nemám talent, ak to neskúsim? Ľudia často po niečom túžia a snívajú, ale nič pre svoj sen neurobia.


Táto knižka skrýva príbeh o chlapcovi a starom sochárovi. Chlapec by možno chcel byť sochár, ale tak, ako to na začiatku býva, nejde mu to. Príbeh ti ukáže, že sa nemáš báť ísť do neznámych vôd. Niekto kto je úspešný a ty ho obdivuješ, začínal presne tam, kde teraz stojíš ty. Tvoje kroky na novej ceste možno budú neisté, možno občas zakopneš a občas aj úplne padneš. Neúspech ťa posunie ďalej, ak svoju cestu nevzdáš. Starý sochár v knižke hovorí: „Toto sú moji priatelia. Moje neúspechy. A ja som každému rád, pretože vďaka nim som dnes úspešným sochárom.“


Takže, ak si kladieš otázku: „Mám to skúsiť?“, odpoveď je: „ÁNO“. Ak to neskúsiš – nikdy nezistíš aké to bude, nič nové sa nenaučíš a nič nezažiješ. Tak, choď a skúšaj.


Ja som dlho váhala s písaním o knihách napríklad. Teraz to jednoducho robím. Niekedy horšie, niekedy lepšie. Veľa sa učím, veľa spoznávam a toľkých úžasných ľudí som spoznala… Teraz nechápem, prečo som toľko váhala.


Váhaš nad niečím? Napíš mi to do komentára dostaneš povzbudenie, ak ho potrebuješ.

Moje hodnotenie 5/5
5/5

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *