Pre deti

Hviezdna obloha

Ľudí už tisícročia fascunujú hviezdy a hviezdna obloha. Ja nie som výnimkou. Preto som sa rozhodla napísať moje odporučenie na túto knihu. Mám pocit, že ľudia čím ďalej, tým menej vzhliadajú k nočnej oblohe. Poznáme znamenia zverokruhu a vieme, že sú pomenované na základe súhvezdí. Kto z nás vie toho o hviezdach viac?

 

Myslím, že som mala šťastie na základnej škole na úžasného učiteľa fyziky. Okrem hravého prístupu k učeniu fyziky nezabudol ani na hviezdy. Navštevovala som jeho astronomický krúžok, kde som počúvala mnoho zaujímavostí a naučila som sa naozaj mnoho vecí, ktoré si pamätám dodnes. Viem však, že nie každý mal také šťastie, ako ja. Preto by táto kniha mohla byť vhodná aj pre teba. Takže čo v nej nájdeš, ak si ju kúpiš?

Začneš z ľahka. V knihe nájdeš základné informácie napríklad čo sú súhvezdia a aj ako máš s knihou pracovať.

 

Nájdeš tu 88 súhvezdí, spolu s mapou, popisom kde súhvezdie môžeš nájsť či malú zaujímavosť o ňom. Kniha obsahuje staroveké súhvezdia (áno, aj súhvezdia zverokruhu) a aj moderné súhvezdia. 

 

Knihu obohacujú nebezké mapy, ktoré ti presne ukážu čo budeš vidieť, z ktorej časti Zeme a v akom ročnom období. Úžasné!

Ja osobne som sa na nebezkú oblohu začala opäť pozreť s väčším rešpektom a urcite s touto knihou v rukách strávim vonku nejednu noc.

 

Knihu odporúčam každému človeku bažiacemu po nových vedomostiach. Viem si predstaviť, ako nad knihou sedia rodičia s deťmi a objavujú nové „záhady“ nebezkej oblohy. Táto encyklopédia určite obohatí nejednu domácu knižnicu a bude inšpiráciou pre nejednu zvedavú myseľ. 

 

Ďakujem Albatros Media za poslanie knihy na recenziu.

 

Mrzí ma, že sa autorka nerozpísala trošku viac o súhvezdiach, preto je moje hodnotenie nasledovné:

Moje hodnotenie 4/5
4/5

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *