Slnko a jeho kvety, Rupi Kaur, Lindeni, 2022
Poézia

Slnko a jeho kvety

Akú lepšie knihu vybrať na Svetový deň poézie, ako „Slnko a jeho kvety“? Môj minuloročný narodeninový darček odomňa pre mňa som už z knižnice vybrala niekoľkokrát.😍

Básne naozaj dlho neboli moja šálka kávy. Z mojich školských čias som si niesla určitú skepsu (až by som povedala, že traumu). Táto kniha to úplne zmenila. Autorka píše hĺbavé, silné, zmysluplné myšlienky, ktorými sa prihovára priamo do duše čitateľa. „Slnko a jeho kvety“ je veľmi príjemné čítanie s myšlienkami o láske, smútku, zmene, raste a rozkvitnutí. Pri niektorých myšlienkach budeš mať pocit, že si ich už počul/a, ale každá jedna báseň je príjemným osviežením a nájdu sa aj také, v ktorých nájdeš samého/samú seba.

Slnko a jeho kvety, Rupi Kaur, Lindeni, 2022
Slnko a jeho kvety, Rupi Kaur, Lindeni, 2022
Kniha má samozrejme moje 5/5
5/5

a až teraz nastal čas, aby ste si o nej prečítali aj odomňa.

"pomysli na kvety ktoré sadíš v záhrade každý rok naučia ťa že na to aby mohli kvitnúť musia vädnúť opadávať zakoreňovať sa niekde rásť a rovnako je to aj s ľuďmi"
Rupi Kaur
Autorka

Viac takýchto krásnych kníh a veršov do každej rodiny, prosím.🙏🏻 Kúp ju sebe a komukoľvek koho máš rád/a, bude pohladením pre myseľ aj dušu. 

„Slnko a jeho kvety“ je pre mňa symbolom modernej tvorby a poézie, ktorá nie je za trest (z tých školských čias), ale je za odmenu.

One Comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *