Krimi, Triler

Zlodej

Moje nedeľné odporučenie na knihu naozaj stojí za to.🙃
To, že som fanúšička Arpáda Soltésza a jeho štýlu písania, nebudem tajiť. To bol dôvod, prečo som si od Publixing vypýtala na recenziu audioknihu „Zlodej“.

"Basa každého zmení, málokoho k lepšiemu."
Arpád Soltész
Autor

Hlavnou postavou tejto knihy je Libor. Zo začiatku fajn chalan, ktorý sa však postupne nechá zlákať nástrahami 90. rokov. Prostredie mafiánov, zlodejov, tunelárov, nebezpečných aj menej nebezpečných zlosynov – asi tak by som to prostredie opísala. Páči sa mi tvrdosť a autentické vyjadrovanie postáv. Očakávaj vulgarizmy a typický slovník z východu. Páči sa mi aj autentické zachytenie tej doby. Páči sa mi, ako autor píše.

Ja som v 90. rokoch narodená a asi mám veľké šťastie, že som tú dobu nemusela prežiť, ako dospelá. Počas čítania a počúvania týchto kníh som cítila hrôzu a ľútosť, že toto ľudia dopustili. Príbehy sú síce vymyslené, ale mám pocit, že nie sú ďaleko od pravdy.

"V AQX síce nie som nikto, ale všetci vedia, že som obzvlášť dôležitý nikto. Pekne predomnou stoja v pozore a úctivo sa klaňajú."
Arpád Soltész
Autor

Ani neviem do akej kategórie by som tieto knihy zaradila, ale Martinus píše, že patrí do kategórie „spoločenská beletria“ a to v podstate sedí. Ak sa chceš preniesť do dôb nedávno minulých, kedy sa kradlo a mafiánom sa otvárali dvere bez veľkých tajností, siahni po jednej z kníh od tohto autora. Dávaj si pozor, v jeho knihách budeš márne hľadať kladných hrdinov. Fanúšik kvalitne napísaných kníh si príde na svoje.

Knihy „Hnev“, „Sviňa“, „Zlodej“ nájdeš aj v audiopodobe a počúvať ich môžeš cez aplikáciu Audiolibrix.

Zlodej má u mňa 5/5
5/5

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *