Krimi, Triler

Nikdy

Dnes ti poviem o knihe „Nikdy“. Autora mám veľmi rada a zapáčil sa mi krátky opis, ktorý som dostal v newslettri od Vydavateľstva Tatran. Jednoducho som si chcela prečítať tento román a napísať vám o ňom.

Ja osobne som sa v posledných týždňoch dosť zamýšľala na tým, či naozaj existuje TO červené tlačítko. Ľudstvo má nástroj neuveriteľne ničivej sily, ktorú môže použiť a zmeniť náš svet na nepoznanie. Žijeme v dobe, kedy je riziko jadrového útoku opäť aktuálna téma a myslím si, že s ňou Ken Follett popasoval veľmi dobre.

Fanúšik trilerov a napínavých udalostí by si túto knihu nemal nechať ujsť. Priprav sa na taký (ako to nazvať) rozvláčny dej.🤓 Úprimne je to si do polovice knihy trošku nuda, ale potom sa to rozbehne. Na oplátku toho pomalého deja, dostaneš dosť veľkú dávku zákulisného politického diania. Prečítaš si o intrígách, dokazovaní moci, porovnávaní veľkosti ega, pomste a o tom, že mier vlastne vôbec nie je samozrejmosť. Spoznáš aj silné ženy (som rada, že na ne autor nezabudol – feministka prehovorila 😅).

Ja osobne vždy prežívam príbehy, ktoré čítam a pri tomto som celých 550 strán bojovala s prezidentkou a snažila sa zabrániť apokalypse. Či sa to podarilo si už musíš zistiť sám/sama, ale pri čítaní nezabúdaj, že ide čisto o fikciu, ktorá však nemusí byť ďaleko od reality.😁

Moje hodnotenie je 4/5
4/5

Ken Follett je podľa mňa úžasný autor. Knihy „Piliere zeme“ či „Pád titanov“ odporúčam. Čítala som ich pred niekoľkými rokmi a myslím, že sa k nim opäť vrátim, aby som sa utvrdila v tom, že sú stále dobré.


Kniha „Nikdy“ je pre mňa trošku sklamaním, ale zrejme to bude mojími vysokými nárokmi. Keby je kniha napísala reálnejšie mala by u mňa pokojne 5/5 🙏🏻

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *