Búrlivá krv, Robert Galbraith J.K. Rowling, Vydavateľstvo Lindeni
Krimi, Triler

Búrlivá krv

Najhrubšia kniha, akú som za posledný rok prečítala a zvládla som to za necelé 3 týždne 😅 Krimi/detektívka nie je žáner, ktorý by som čítala často a asi aj to je dôvod, prečo séria „Cormoran Strike“ úplne ušla mojej pozornosti. Na konci minulého roka vyšiel vo vydavateľstve Lindeni ďalší diel s názvom „Búrlivá krv“. Keď som zistila, že sériu píše J.K.Rowlingová, tak som okamžite po knihe siahla. A poviem ti, že waw 😍 Autorka mi ukázala, že vie písať. Aj keď má kniha viac ako 900 strán, všetko má dopodrobna premyslené a všetko do seba úplne zapadá. Držala ma celú dobu v napätí, píše tak pútavo, že som sa od knihy nevedela odtrhnúť.

Možno nie každého osloví tento štýl detektívky. Mňa však úplne dostal. Postupné odhaľovanie, mravenčia práca detektíva, rozplietanie príbehu. Autorka v tejto sérii ukazuje, že je vynikajúca rozprávačka. Ja som si vypísala naozaj dosť citátov 😅

"Každý, kto bol po svadbe, začal zúfalo tlačí do manželstva aj všetkých ostatných - bez ohľadu na to, akú zlú reklamu robili tejto inštitúcii vlastným príkladom."
Robert Galbraith J.K. Rowling
Autor
Kniha má moje 5/5
5/5

A ja sa teda idem pustiť aj do ďalších dielov. Ďakujem vydavateľstvu Albatros Media za knižný zážitok. 😍

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *