Krátke zamyslenia

Nevhodné narážky

Viete dnes som nechcela písať článok. Mám teraz ťažšie obdobie, ale mám niečo na srdci a chcem to zo seba dostať, tak klasicky píšem…


Za túto fotku ďakujem úžasnej Mirke z @dame.fotecku 

Fotenie prebehlo perfektne. Úžasná atmosféra, milý rozhovor a niekedy som ani nevedela, že som fotená. To človek, ktorý nemá rád fotenie určite ocení. Po pár dňoch mi Mirka poslala fotky. Každá z nich je naozaj pekná, ale hlavou mi prešlo veľa myšlienok. A nie úplne pozitívnych.
Nevedela som či mám fotky od nej zverejniť. Nemám zo seba komplexy, teda len také bežné, ako každý človek, ktorý je k sebe kritický. Nepovažujem sa ani za škaredú, ani za peknú. Som normálna žena, ktorá sa snaží mať rada samú seba. Aj svoju povahu a aj svoje telo.


Viete, ja nezážívam nejaký extra „hejt“, tak ako o tom hovoria iné ženy. Ale vždy keď uverejním nejakú svoju fotku v príspevku alebo v stories, nájde sa niekoľko ľudí, ktorí mi napíšu fakt nechutné správy. Jedna z takých správ u mňa pristála aj dnes (aj bez toho, aby som nejakú svoju fotku uverejnila). Tak som sa rozhodla napísať tento príspevok. 
Aby ste mali predstavu, dovolím si citovať kúsok správy: „Ale veď nebuď taká hneď chcel som ťa trochu potešiť vtáka si určite riadne dlho nevidela a neverím tomu že ti to nechýba hneď sa urazas!“


Priatelia, takéto správanie nie je správne. Nechcem robiť zo seba chúďatko. Mám úplne „na háku“ čo si kto o mne myslí. S narážkami na moju postavu, ženskosť, sexualitu (ďalej doplň čo chceš) sa stretávam už roky. Mňa to z miery nevyvedie. Aj na živo aj v správe, viem dať jasne najavo, že takéto poznámky a správanie NIE JE vhodné. Ale to som ja. Iná žena to možno bude mať inak. Iná žena si to možno pripustí. Inej žene to možno uškodí.


Nepíšem to preto, že chcem zo seba robiť chudiatko.

Píšem to preto, aby ženy vedeli, že takého správy nie sú v poriadku. Píšem to preto, aby muži vedeli, že takéto správanie je nechutné, nemiestne a hraničiace s obťažovaním.
#bodyshaming #bodypositivity #mentalhealth a iné témy rozoberajú napríklad v podcaste „90-60-90“, „Sabo sebou“ alebo v podcaste „Ľudskosť“, ktoré som počula. Všetky nájdeš na platforme Spotyfi.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *