Krátke zamyslenia,  Moje príbehy

Môj príbeh…

Mám niečo na srdci.
V spolupráci s Ženské kruhy som napísala kúsok môjho príbehu. V knihe NAHLAS si ho prečítaš celý. Ešte pár dní si knihu môžeš zakúpiť v predpredaji a podporiť, tak jej vznik.

 

Rozhodla som sa zverejniť časť príbehu aj tu. Ver mi, napísať tých niekoľko riadkov bolo ťažších, ako si myslíš. Budem vďačná za Tvoje prečítanie a Tvoju podporu vydania knihy.
 
„Každý deň je boj, nie len o život, ale aj o šťastie“
 
Kde začať môj príbeh. Popravde neviem, kde je jeho začiatok, ale niekde začnem a posnažím sa vybrať len tie najdôležitejšie veci.
Stalo sa to pred veľa rokmi. Chodila som na strednú. Život, ale nebol tak ľahký, ako si to predstavuješ. Nemala som bezstarostné detstvo, musela som riešiť veci, ktoré by dieťa asi riešiť nemalo. To viem teraz, vtedy som svoj život žila a brala som dni presne tak, ako prichádzali. Chudoba, choroba, násilie, ťažká práca – žiadny život, ako z rozprávky, ale človek si nenavyberá, však? Vyrastala som v silno veriacej rodine, možno nepodstatné, ale pre úplnosť príbehu je to asi potrebné spomenúť.
Dokonca som v tom čase mala prvého vážnejšieho nápadníka. Pekný chlapec, o pár rokov starší a bol to fajn pocit, že niekto o mňa prejavoval záujem. Predsa len môj život bola škola, brigáda a práca doma. Nič medzi tým. A zrazu bol v mojom živote niekto, pre koho som bola dôležitá, počúval ma, zaujímal sa o mňa. Tiež bol veriaci. Samozrejme moja rodina vedela, že som v kontakte s mládežou z cirkvi, čo plne podporovali. Boli sme v kontakte naozaj veľa a naozaj často. Samozrejme cez SMS-ky alebo bez „pokec“. Pre mladších, „pokec“ bol asi niečo,ako predchodca Facebook-u. Takže zoznámili sme sa, posielali sme si správy a párkrát sme spolu boli vonku. Nič špeciálne, niekto dospelý by to nazval prvou láskou. Ja som to brala, ako začiatok fajn kamarátstva. V tomto som asi bola trošku pomalšia a nemoderná, ale nevadilo mi to. Zoznamovanie s novými ľuďmi som mala veľmi rada. Mala som kopu kamarátov, ale do vzťahu som sa nehrnula. Chcela som ísť na vysokú a skutočne nájsť, takú tú infantilnú lásku na celý život… Občas mi môj idealizmus komplikoval život. A raz mi ho skomplikoval naozaj poriadne.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *