Kozmetika

Testovanie produktov Olival

Dnes som sa rozhodla, že ti ukážem, čo mi robilo v posledných týždňoch veľkú radosť. Moja hygiena je aj psychohygiena a to, že som milovníčka kozmetiky už vieš, ak ma sleduješ dlhšie. 😁 

 

Občas to u mňa s fľaštičkami a produktmi vyzerá, ako v lekárni, ale ja skutočne všetko používam.🙏 Možno to pochopia lepšie ľudia, ktorí majú problematickú pleť.

 

Ak ma sleduješ dlhšie, tak vieš, že som niekoľkokrát hovorila o mojich problémoch s pleťou. Za bežných okolností mám problematickú zmiešanú pleť. Kto má podobný typ a stav pleti, dobre vie, že nemôžem používať len tak náhodne čokoľvek na telo alebo pleť. Samozrejme, ak si z toho potom nechcem týždne dávať tvár „dokopy“. V posledných mesiacoch som nemala bežné okolnosti. Niekoľkokrát som mala alergiu na lieky, ktorá sa prejavovala aj na mojej koži. Mala som veľajšie účinky liekov, ktoré sa tiež prejavovali na pokožke a pleti. Nič príjemné, ver mi. A aj preto som si musela dávať ešte omnoho väčší pozor, čo na moju pokožku a pleť nanesiem.


Keď som začala spoluprácu so značkou Olival, niekoľko ich produktov som už poznala aj pred nadviazaním spolupráce. 

Olival je chorvátska značka, ktorá spĺňa všetky moje kritériá. Ich výrobky nie sú testované na zvieratách, neobsahujú pridané farbivá a snažia sa mať výrobky čo najviac prírodné.
Na hlavnej fotke môžeš vidieť produkty, ktoré som testovala. Všetky som zaradila do mojej „skin care“ rutiny v polovici januára.

Tak sa poď pozrieť, čo na ne hovorím a aké je moje odporučenie. Produkty som zoradila podľa toho, ako ich používam v mojej rutine.👇

Ako prvý produkt ti predstavím Slamienkový micelárny gél.

Tento gél je veľmi príjemný. Oceňujem, že nevysušuje pokožku (produkty s obsahom micelárnej vody zvyknú moju pleť vysušovať).

Tento gél je zo „slamienkovej rady“, ktorá je prírodná. 

Jeho vôňa nie je výrazná, skôr prírodná a nedráždi pokožku, ani očné okolie.

Ja ho používam na čistenie vždy ráno a potom aj večer, ako druhý krok čistenia.

Odporúčam pre všetky typy pleti.

Pílingové tonikum AHA/PHA má vodičkovú textúru a používam ho večer na suchú pleť priamo z dlaní, aby som netvorila zbytočný odpad.

Jeho formulácia je vhodná na celoročné použitie, ale nikdy nezabudni používať SPF cez deň, pretože používanie kyselín v skin care spôsobuje citlivosť pleti na slnečné žiarenie.

Toto tonikum používam 2-3 krát do týždňa, pretože to nie je jediný druh exfoliacie, ktorý používam a nič netreba preháňať.😇

Odporúčam každému, kto používam SPF a každému, kto chce bojovať proti príznakom starnutia v akomkoľvek veku.

Ďalším tonikom, ktoré som už v minulosti mala a som s ním veľmi spokojná je Hydrotonikum.

Toto tonikum je hydratačné a slúži na vyrovnávanie pH pokožky. Je vhodný pre všetky typy pleti.

 

Ja toto tonikum používam ráno aj večer. Prestriekam si ním pleť vždy pred nanesením séra, krému či oleja.

Podľa mňa je tento produkt „must have“ pre každého, kto sa chce starať o svoju pleť. Jeho cena je viacnež len priaznivá.😄

Ďalším produktom v poradí je Peptidové sérum P.

Toto sérum hydratuje a bojuje proti známkam starnutia, takže je vhodné pre mladšie aj staršie ročníky a aj pre všetky typy pleti.

Konzistencia je séria je ako ľahká gélová tekutina.

 

Toto sérum som používala, ako podklad pod nočný krém. Počas chladných dní som ho používala aj cez deň v kombinácií s iným sérom. Vzhľadom na to, že mám zmiešanú pleť mi toto sérum bude na deň príliš počas teplých dní (na deň oceňujem od jesene do jari len jedno ľahšie sérum).

Od značky Olival som testovala aj ich Peptidový krém.

Tento krém má za účel hydratovať. Jeho účinky sú najlepšie v kombinácií s Peptidovým sérom.

Aj naprik tomu, že obsahuje oleje, je jeho konzistencia ľahká, dobre sa vstrebáva a neupcháva mi póry. Používala som ho najmä večer a počas chladních dní aj cez deň.

 

Mastná a zmiešaná pleť ho bude používať najmä večer, pre pre normálnu pleť bude vhodný ráno aj večer celoročne a pre suchú pleť bude zrejme nedostatočný počas zimného obdobia.

Ako posledný mnou testovaný produkt je Mikroexfoliant.

Je vhodný pre zmiešanú, mastnú pleť a problematickú pleť. Iné typy ho môžu používať lokálne. Tento produkt čistí póry a pleť do hĺbky.

Dobre vidíš, je to prášok, ktorý zmiešaš s vodou a tak si ním máš masírovať pleť.

 

Ja už roky nepoužívam žiadnu mechanickú exfoliaciu (píling) len chemickú. Tento produkt je kombinácia mechanickej a chemickej exfoliácie a naozaj sa mi páči. Tento produkt používam 1-2 krát do týždňa večer na vyčistenú pleť. Po pár použitiach som videla reálne výsledky – jednoducho povedané, moja pleť je krajšia.

Zapáčil sa ti niektorý z týchto produktov od značky Olival?

Ja som sa naučila používať ich výrobky podľa toho, čo moja pleť potrebuje. Dúfam, že sa ti článok páčil. Ak máš nejaký typ na produkt, ktorý používaš, budem rada, ak mi ho napíšeš do komentára.

Teším sa na testovanie ďalších produktov tejto značky.

 

Ak chceš vedieť viac o mne a tom, čo je súčasťou mojho života, daj mi follow na Instagrame tu 👇

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *