Kozmetika

Kozmetika Poetiko

Už niekoľko týždňov testujem produkty, ktoré mi poslali z Poetiko.
Vzhľadom na moje problémy s pleťou sa pred návštevou odborníka snažím používať produkty bez parfumácie, bez farbív, bez alkoholu a bez všetkého, čo by mohlo moju pleť ešte viac podráždiť.
Z Poetiko ma oslovili, či by mi opäť mohli poslať balíček. Tentokrát mi poslali ich produkty na citlivú pleť, asi videli, ako vyzerá moja pleť…

Ak značku Poetiko Organic nepoznáš, tak ti o nej poviem niekoľko vecí, ktoré ma zaujali, keď som o nej prvýkrát počula. Poetiko je to česko-slovenská prírodná značka. Ich názov je skratkou zo slov POmalá – ETIcká – KOzmetika. Svoje kozmetické výrobky  vyrábajú a formulujú s rešpektom k prírode a k našej pokožke. Kamarátky sa spojili, aby priniesli na trh kozmetickú značku, ktorá je lokálna a vyrábaná v rovnováhe.

S Poetiko spolupracuje na Instagrame už viac ako rok a niektoré ich produkty som si veľmi obľúbila. Tentokrát mi do balíčka pridelili (s výnimkou jedného produktu) výrobky, ktoré som ešte netestovala.

Intenzívne regeneračné sérum

Toto sérum je ich novinka a obsahuje bakuchiol a nískomolekulovú kyselinu hyalurónovú. Sérum sa mám nanášať po tonizácii na navlhčenú pleť. Na séru je odporúčané naniesť krém. Sérum môžeš používať ráno aj večer.

Musím povedať, že je príjemné a neštípe ma. Aktuálne ho používam večer. Sérum neobsahuje farbivá, alkohol ani pridanú parfumáciu, má mliečnu konzistenciu a pomerne ľahko sa vstrebáva. Myslím, že bude vhodné aj pre mastnú pleť ako večerná hydratácia.

Večernú masku môžeš používať dvomi spôsobmi. Buď si ju nanesieš na vyčistenú pleť a po 20 minútach zmyješ ako klasickú maslu alebo si ju nanesieš večer na krém (ako posledný krok skincare rutiny) a necháš ju pôsobiť celú noc. Večerná maska obsahuje šípkový olej a výťažok z pľúcnika, vďaka čomu pleť vyživuje a podporuje tvorbu kolagénu v pokožke.

Večernú masku používam už od minulého roka a je veľmi príjemná. Večer si ju na vyčistenú pleť aplikujem tak na 20-30 minút a umyjem.

Ich krém na citlivú pleť používam ráno a večer už takmer 2 mesiace. Krém je na pleti veľmi príjemný, nie je hutný a preto bude vhodný aj pre zmiešanú pleť, prípadne aj pre mastnú pleť v zime. Neobsahuje pridané farbivo, parfumáciu ani látky, ktoré by pleť dráždili.

Mne osobne krém pomohol na upokojenie precitlivenej pleti, ktorá mala narušenú prirodzenú bariéru.

Tento sprchový gél som už vyskúšala pred 1,5 rokom a je veľmi príjemný. Pre moju pokožku je ideálny na leto, v zime radšej používam sprchové oleje. 

Ak hľadáš niečo prírodné na sprchovanie, čo nevysušuje pokožku a nedráždi ju, ak trpí citlivosťou, tak siahni po tomto sprchovom balzame.

Keď mi Poetiko poslali ich maslo určené na citlivú pleť bola som trošku skeptická. Jeho výhodou je, že nie je až príliš tuhé, takže sa dobre rozotiera. Nie je parfumované a nedráždilo mi pokožku. Po kúpeli som sa ním natrela na celom tele a pomerne rýchlo sa vstrebáva.

Môj tip je: Ak trpíš na veľmi suché ruky, natri si toto telové maslo na ruky v hrubšej vrstve a nechaj ho vstrebať cca 10 minút, budeš mať ruky jemné ako z rozprávky.

Ak chcete značku vyskúšať alebo si pozrieť viac o ich výrobkoch, nechávam vám link na ich stránku.

Poetiko ďakujem za dôveru, vašu vnímavosť a poetické chvíľky 💜

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *