PomPom kozmetika
Kozmetika

Balíček od PomPom a prvé dojmy

Tento týždeň mi prišiel balíček s vybranými produktami od kozmetickej firmy PomPom. Keď ma značka oslovila, ich produkty som nepoznala, občas som videla ich reklamu. Táto maďarská značka je získava svoje aktívne látky z európskych zdrojov a neobsahuje alkohol, parabény ani silikóny a nie je testovaná na zvieratách.

Musím povedať, že ich produkty sú naozaj s dobrou cenou, čím sa ich starostlivosť o pleť a telo stáva naozaj dostupnou. Ako bonus majú zaujímavú online službu s názvom „Moja denná rutina“, ktorá poskytne každému odpoveď na ideálnu skincare rutinu na základe vyplneného dotazníka. Vďaka tejto službe nemusíš zdĺhavo študovať všetky ich produkty, ale len tie, ktoré ti dotazník vyhodnotí, ako najideálnejšie vzhľadom na tvoj typ a stav pleti. Napríklad mne tento dotazník pomohol nájsť veľmi zaujímavý krém na pleť, ktorý by mi mohol sedieť vzhľadom k mojím problémov s pleťou.

Ale dosť už bolo omáčok okolo, tak sa poďte pozrieť, aké produkty som si od PomPom vybrala a aké sú moje prvé dojmy. Produkty budem opisovať v poradí, ako sa majú používať v rámci skincare rutiny.

Čistiaci gél na tvár som si vybrala preto, lebo som hľadala čistič na ranné a večerné používanie bez farbív a parfumácie. Na mojej citlivej pleti je príjemný a pri používaní takmer nepení.

Hydratačný sprej a tonikum aj keď obsahuje ako jednu zo zložiek Niacinamid, tak necítim žiadne známky podráždenia. Sprej príjemne a rovnomerne aplikuje produkt. Jeho výhodou je to, že určený pre všetky druhy pleti a okrem kyseliny hyalurónovej obsahuje aj pantenol, ktorý pleť upokojuje.

Oba sú vhodné na denné používanie ráno aj večer.

PomPom čistenie pleti a pleťová voda
PomPom kyselina hyalurónová a očný krém

Peptidové sérum s kyselinou hyalurónovou je pre mňa asi najväčšie prekvapenie. Má ľahkú, úplne vodičkovú textúru a ľahko sa vstrebáva. Tento produkt mi veľmi vyhovuje. Je treba myslieť na to, že sa aplikuje na mierne navlhčenú pleť. Je super doplnkom hydratačného tonika.

Spevňujúci očný gél je v dosť veľkom až 30 ml balení, takže mi vydrží snáď rok.🙃 Textúra je veľmi ľahká a rýchlo sa vstrebáva. Ja tento gél kombinujem aj s krémom na očné okolie.

Hyalurónový pleťový gél je veľmi dobrý doplnok k pleťovému séru s peptidmi a kyselinou hyalurónovou a to je dôvod, prečo som si ho vypýtala na recenziu. Jeho konzistencia mi na zmiešanú pleť taktiež veľmi vyhovuje.

Pleťový gél s vitamínom C obsahuje stabilný derivát vitamínu C a pleťový gél je bez zápachu, čo sú jeho veľké výhody. Jeho konzistencia sa do zmiešanej a mastnej pleti bude vstrebávať trošku pomalšie.

Otestovala som, že oba sú vhodné ako podklad pod make-up.

PomPom rose a vitamín C
PomPom pleťové krémy

Rosacea krém na tvár je moje druhé veľké prekvapenie od značky PomPom. Tento krém som si vybrala kvôli problémom s pleťou, jej citlivosťou a častým začervenaním. Tento krém je veľmi ľahký, dobre sa vstrebáva, je bez farbív a parfemácie. Po jeho aplikovaní cítim, že mám pleť hydratovanú, ale na druhej strane nie je mastná. Presne ten pocit, ktorý od krému hľadám. Aktuálne ho používam ako denný krém.

Druhý krém, ktorý som si nechala poslať je Cera 3. Oslovila ma najmä jeho zložka Centella Asiatica, ktorá je hydratačná a veľmi používaná v kórejskej skincare. Kombinuje v sebe ceramidy a Skvalán, tak aby bol vhodný pre citlivú pokožku. Krém som použila niekoľkokrát a do pokožky sa ľahko vstrebáva, musím ho však používať dlhodobo, aby som zistila, aký efekt má na mojej pleti.

Nočná krémová maska ma oslovila peptidy, ktoré by mali pleť hydratovať a spomaľovať prejavy starnutia pleti. Krém by mal byť určený pre ľudí, ktorí hľadajú anti-aging účinky. Dehydrovaná pleť môže masku použiť v skincare na krém, normálna pleť môže túto masku použiť na noc namiesto krému. PomPom odporúča používať masku 1-2 krát za týždeň, tak testujem. Zrejme si budem musieť počkať na výsledky, keďže efekt takýchto produktov je vidno až po niekoľkých týždňoch.

PomPom maska na pleť
PomPom telové mlieko

SOS telový krém som si vybrala, lebo som hľadala ľahší telový krém, ktorý by nedráždil moju pokožku a dostatočne ma hydratoval. Tento krém to splnil. Veľmi ľahko sa vstrebáva a neobsahuje parfumáciu ani farbivá. Pokožku nezanecháva mastnú na povrchu, ale po aplikácii cítim, že je príjemná a hydratovaná. Presne toto som od tohto krému čakala, takže ho odporúčam a budem ho zrejme používať aj počas teplých letných dní.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *