Fantasy, Sci-fi

Svedomie temnej časti

Priatelia dnes vám poviem o tejto knihe „Svedomie temnej časti“. 

V prvom rade bolo pre mňa veľkým prekvapením, že na Slovensku vychádza fantasy a ešte väčším prekvapením bolo, že až takéto dobré.

 

Túto knihu som prečítala 2x a to o veľa kníhách nemôžem povedať.

 

Kniha má menej ako 200 strán a na začiatku čitateľa autorka rovno hodí do deja. Takéto hodenie do deja bolo pre mňa veľmi príjemné. Spoznávame čarodejnicu Deinu, žabiaka Gabriela, zbojníka Bodroga, bosorku Sičku, upíra Arika a mnoho ďalších zaujímavých bytostí. Všetky postavy čitateľ spozná postupne, môže pozorovať ich postupný vývoj a urobí si na nich svoj názor. 

 

Celú dobu sledujeme ako dobro bojuje so zlom. Ja osobne som bola v napätí ako to celé skončí… Hrdinom knihy som držala palce, aby sa im podarilo prežiť útoky temného mága a vnútorný boj jednotlivých postáv. Postavy majú svoje dobré aj zlé stránky a je len na nich, ktorou stránkou sa budú riadiť, a ktorá v ich správaní zvíťazí. Počas čítania som mala svojich obľúbencov a na niektoré postavy som zmenila názor. Nuž, opäť sa mi potvrdilo, že nemám dávať na prvý dojem ani pri čítaní knihy.

 

 

Zaujímavosťou knihy je, že nie je rozdelená do kapitol, čo však nie je prekážkou. Dej postupuje spočiatku pomaly a následne vygraduje do pre mňa nečakaného konca. 

 

„Svedomie temnej časti“ od Vydavateľstva Hydra bolo a je pre mňa veľké a pozitívne prekvapenie. Určite to nie je posledná kniha, ktorú prečítam od tejto autorky.

 

Túto knihu odporúčam každému kto má rád klasické fantazy plné upírov, čarodejníc a iných tvorov, ale aj ľuďom, ktorí by chceli s čítaním fantasy začať a ešte nemajú s týmto žánrom skúsenosti. Táto kniha sa vám bude dobre čítať a bude to taká oddychovka so super svetom, postavami, zvratmi a skvelým koncom.

 

Moje hodnotenie: 4/5 

 

P.S.: Táto kniha by bola vhodným podkladom pre filmové spracovanie.

One Comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *