Fantasy, Sci-fi

Svedectvá

Po tom, ako som dočítala (a vypočula) „Príbeh služobníčky“, siahla som po ďalšej časti série „Svedectvá“.

Príbeh sa odohráva 15 rokov po príbehu z 1. časti. Dej je rozdelený do rozprávania 3 ženských postáv – Teta Lýdia z Gileádu, Agnes z Gileádu a Daisy z Kandy. Každá z nich spomína, prežíva svoj život a vníma všetko, čo sa deje naokolo nej. Nič nie je tak, ako sa na prvý pohľad zdá a to potvrdzuje aj rozprávanie týchto hrdiniek. Opäť autorka čitateľovi viac poodhalila svet teokratickej dikratúry, ktorá vládne v Gileáde. A ten jej štýl písania, ako ťa chytí hneď na prvej strane, ani chvíľku počas čítania sa nenudíš a chceš vedieť, čo bude ďalej… Jednoducho úžasné.🙏🏻

"Zakázané veci podnecujú predstavivosť."
Margaret Atwood
Autor

Áno, kniha má v podstate sci-fi námet, ale jej posolstvá sú zjavné už na prvý pohľad. Veď stačí, ak sa pozrieš na stav potratovej politiky v našom štáte (a samozrejme aj vo svete) alebo sa pozri na zhoršujúcu klimatickú krízu, vojny, hlad, prírodné katastri… Autorka len rozvinula myšlienku náboženského fanatizmu spojenú so zhoršujúcou sa klímou a nizkou pôrodnosťou…

Myslím si, že by si si mal/a najskôr prečítať prvú časť a až potom prejsť na tuto druhú. Pekne sa ti informácie spoja do jedného celku a budeš mať omnoho lepší čitateľský zážitok.
Knihu (alebo celú sériu) by si mal prečítať každý, kto chce zažiť naozaj kvalitne napísaný príbeh a super čitateľský zážitok.

Kniha aj celá séria má odomňa 5/5
5/5

Odporúčam všetkými desiatimi túto sériu v knižnej aj českej audiopodobe.

Ďakujem @slovart_vyd za poskytnutie #recenznyvytlacok a ďakujem aj @onehotbook za možnosť vypočuť si aj túto časť v českej audiopodobe.
Audioknihu môžeš počúvať v aplikácii @audiolibrix 📖
Preklad v českom jazyku vyšiel v @argo.cz

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *