Fantasy, Sci-fi

Posledné storočie – séria

Je ti teplo „dievčatko“? Takto by som začala moje odporúčanie na tieto knihy, pretože to, čo zažívame teraz, je len začiatok…
„Posledné storočie“ je rozhodne dychberúca séria. Na začiatok ti poviem, že tieto romány sú z kategórie sci-fi. Autor ti vyrozpráva svoju predstavu o dopadoch klimatických zmien na ľudstvo. Autor a novinár Jakub Filo sa vo svojej novinárskej kariére zaoberá aj klímou a klimatickými problémami, takže má naozaj veľmi dobrú predstavu, čo sa stane, keď sa teplo zvýši o niekoľko stupňov. V knihách opisuje, čo sa stane s ľudstvom a so Zemou.

Táto kniha nie je len pre fanúšikov sci-fi. Na pozadí klimatických tém sa odohráva celkom obstojne napísaný príbeh zo sveta agentov a organizácie s názvom „Spoločenstvo“ – asi tak by som to mohla zhrnúť bez toho, aby som ti prezradila až príliš z deja.
Dúfam, že si uvedomíš, že už nie je čas…

Keď si knihu zaobstaráš dostaneš v celku príjemný čitateľský zážitok. Knihy sa ti budú čítať naozaj rýchlo a dobre.
Dúfam, že prečítaním tejto série si položíš tie správne otázky.


A malá poznámka na koniec. Pred napísaním môjho odporučenia som si opäť prebehla prvú časť série a prečítala som si recenzie. Úprimne tak úplne nerozumiem tým negatívnym hodnoteniam. Ak by si niekto z tých ľudí dal niekedy väčšiu námahu, ako len napísať recenziu na 2 riadky, vedel by, že napísať knihu s akoukoľvek témou nie je žiadna sranda…

Ak si túto knihu kúpiš nečakaj nič na štýl „Duna“ či „Nadácia“. Keď čítam knihy, tak ich neporovnávam so sériou „Pán prsteňov“, veď to by väčšina kníh skončilo v mojom hodnotení naozaj zle. To jednoducho takto nefunguje.🙏🏻Každá kniha je originál a tieto majú svoju pridanú hodnotu. Rozšíria tvoju predstavu o tom, čo ľudstvo čaká, ak sa rýchlo nespamätá.

Inak obe knihy odomňa dostali 4/5
4/5

Téma a je spravovanie je veľmi dobré. Napriek tomu, čo som si prečítala v „recenziách“, autorovi písanie ide.

Takže „Posledné storočie“ do každej knižnice. A možno majú školské knižné kluby odomňa tip na čítanie.🙃

Tak, čo zažívame naše posledné storočie alebo urobíme niečo pre to, aby generácie po nás málo iný osud, ako Jakub Filo opisuje vo svojich knihách?

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *