Fantasy, Sci-fi

Motýliky 1

Mala som chuť niečo ľahké a nenáročné. Asi sa nikto nečuduje prečo. Tak som siahla po komiksovom románe „Motýliky – Prvá láska“. Poviem ti, že to bola dobrá voľba. 😇


Tento príbeh má v zahraničí podstatnú základňu fanúšikov. Je o študentskej láske. Pri prechádzaní strán (nemôžem povedať, že čítaní – fanúšikovia komixov vedia prečo) som si oddýchla. Na začiatku spoznávaš Charlieho, Bena a neskôr Nicka. Možno sa pri čítaní knihy prenesieš do svojich študentských čias a spomenieš si na prvý bozk či pocity, keď sa ti páčil spolužiak/spolužiačka.


Ak si knihu zaobstaráš, nájdeš realistickú romantiku, drámu a super kresby. Áno, príbeh je zo žánru LGBT komunity, ale myslím, že je to nepodstatné. Láska je vždy L-Á-S-K-A. Kniha obsahuje milý a nenáročný príbeh, ktorý určite osloví mladšieho čitateľa. A koniec je presne taký, že si budeš chcieť prečítať ďalšiu časť „Motýliky – Lietajú v tom obaja“.


P.S.: Oceňujem názorný opis uniforiem na konci knihy. Autorka asi predpokladala, že knihu budú čítať aj ľudia, ktorí nemajú povinné uniformy. Veľmi pekné obohatenie knihy aj so zoznamom piesní či profilmi postáv, ktoré sú v príbehu.

Zaradenie postáv do fakúlt podľa Harryho Pottera ma pobavilo aj potešila. Koniec koncov som správny fanúšik. 😄

 

Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem vydavateľstvu Albatros Media.

Moje hodnotenie 4,5/5
4.5/5

One Comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *