Kosec, Neal Shusterman, vydavateľstvo Slovart
Fantasy, Sci-fi

Kosec

Tento rok som začala #rereading série „Žatva smrti“ od vydavateľstva Slovart 📖 Ja milujem sci-fi a Neal Shusterman mi už dávno učaroval. Vytvoril úžasný svet v budúcnosti, ktorý riadi umelá inteligencia s názvom Nimbus. Ľudia môžu žiť nekonečne dlho a pojmy ako choroba či nedostatok neexistujú. Má to však jeden háčik, ak ľudia môžu vďaka pokroku žiť večne, tak by im jedna planéta nestačila. Z tohto dôvodu existujú kosci. Ľudia, ktorí regulujú ľudskú populáciu. Spoločenstvo koscov nereguluje Nimbus, majú vlastné pravidlá. A v tomto spoločenstve sa ocitnú ako učeni dvaja dospievajúci ľudia, Citra a Rowan. Majú súperiť o jedno miesto. Veci však nejdú, tak ako plánovali…

"O smrti sa dalo naučiť viac, než by im predtým vôbec zišlo na um."
Neal Shusterman
Kosec

Úžasný rozbeh série. Ľahko sa číta, autora postupne odhaľuje rôzne tajomstvá, necháva čitateľa v napätí, odhaľuje minulosť, pravidlá spoločnosti.

Prvá časť s názvom „Kosec“ ma úplne uchvátila. Som veľmi rada, že sa autor vyhol youngadultovskému trendu a nejakú milostnú/romantickú linku len veľmi zľahka „šuchol“. Uvidím, aké to bude v ďalších častiach.
Rozhodne odporúčam fanúšikom sci-fi a myslím, že najmä mladších čitateľov by mohol námet nadchnúť.

Druhé čítanie ma opäť prekvapilo, obsah som si pamätala len veľmi zbežne. Idem sa rovno vrhnúť na druhú časť.🤓
Ďakujem Slovart za recenzný výtlačok knihy.📕

Moje hodnotenie knihy je opäť 5/5
5/5
""S intrigánmi je to tak," vysvetľoval Rowanovi a Citre, zatiaľ čo sa rozhodoval, či si ma dať šišku s džemom. "Dosiahnu svoje, len ak to chceme aj mu ostatní.""
Neal Shusterman
Autor

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *