Fantasy, Sci-fi

Hlas draka

Priatelia, chcem vám niečo dôležité oznámiť.👇


Viete, že milujem knihy. Viete, že fantasy je žáner vďaka, ktorému som začala čítať.Viete, že rada robím veci po svojom.Chcem sa spájať a podporovať aj menšie vydavateľstvá a aj našu tvorbu. #podporujemslovenskychautorov
Šikovných ľudí na Slovensku máme neúrekom. Toho dôkazom je aj kniha „Hlas draka“ od Katarína Soyka. Toto je už moja 3 kniha od autorky. Milujem jej schopnosť napísať úžasný fantasy príbeh na menej ako 250 stranách. Autorka píše tak ľahko. Áno, to je presne to správne slovo. 

 

Kniha sa mi čítala veľmi dobre. Na začiatku sa rozbiehala pomaly a trošku smutne. Po pár stranách som sa dobre preletela. Áno, dobre tušíš, názov knihy je doslovný. Nechcem ti toho veľa prezradiť, ale poviem ti že som si čítanie tejto knihy veľmi užila. Jednoduchý dej je podľa mňa pri fantasy príbehoch naozaj dobrá voľba. Áno, spoznáš veľa postáv, čítaš o ich pocitoch aj o tom čo robia, ale ak knihu odložíš (ak sa to vlastne dá), ľahko sa k nej vrátiš. Ale mne sa od tejto knihy nepodarilo odtrhnúť, až kým som ju nedočítala.

Ak miluješ fantasy príbehy aj príbehy napísané od zahraničných autorov, skús siahnuť aj po niektorej knihe od Katarína Soyka alebo knihách od Vydavatelstvo Hydra.
Knihy kúpiš má strane vydavateľstva aj v každom dobrom kníhkupectve, ako napríklad Martinus.
 
Nákupom podporíš slovenskú tvorbu, šikovných slovenských autorov a rozmanitosť literárnej kultúry. Na Slovensku sa nepíše len romantika a nie len herec či spevák to má teraz ťažké…
Moje hodnotenie je 4/5
4/5

Na tento žáner som veľmi prísna, ale 4 hviezdičky sú pre mňa nadpriemerné.

Ak chceš vedieť viac o tom, čo čítam či píšem, sleduje ma na mojom Instagrame.

One Comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *