Fantasy, Sci-fi

Balada o hadoch a vtáčatkách

Dnes ti poviem o knihe „Balada o hadoch a vtáčatkách“ od @cooboo.sk

Príbeh je o prezidentovi Snowovi, ktorého poznáš zo série „Hry o život“ v čase, keď ešte nebol prezident a bol len mladý ambiciózny študent z dobrého rodu. Coriolanus Snow je iný, ako ten ktorého poznáme zo série. Pri čítaní ti ho bude možno aj trochu ľúto a zistíš, ako vznikli hry aj ako sa z neho stal necitlivý, hnusný a zlý záporák…

Ak si náhodou sériu „Hry o život“ nečítal/a, nemusíš sa strachovať. Tento príbeh ťa vtiahne do deja a všetko postupne vysvetľuje.
Príbeh je napísaný ľahko, ale stránky ti budú ubúdať možno trošku pomalšie. Autorka sa zameriava na opisy ľudí, krajiny po vojne a hier. Takže sa priprav na pomalší dej, ktorý sa začne stupňovať až ku koncu knihy, kedy budeš chcieť vedieť, ako to všetko dopadne.

"Počas žrebovania náhodne vylosujú dvadsaťštyri vyvolených, jedného chlapca a jedno dievča z každého z dvanástich porazených obvodov, ktorých pošlú do arény, kde budú bojovať na život a na smrť v Hrách o život. Tak to bolo určené v Pakte o vlastizrade, ktorý týmto a mnohými inými trestami úkončil Temné dní povstania obvodov."
Suzanne Collins
Autorka

Autorka opäť ukázala, že vie písať. Súčasťou deja je aj dávka napätia, násilných scén a zákulisných hier. Mňa si kniha získala už po pár stranách. Aj ja sa radím k fanúšikom série „Hry o život“, takže to bol dôvod, prečo som po tejto knihe siahla.

Kniha má odomňa 4/5
4/5

Autorka odviedla kus dobrej práce. „Balada o hadoch a vtáčatkách“ ma nesklamala.🙏🏻

Nadšenec sci-fi a série „Hry o život“ by túto knihu nemal prehliadnuť. Myslím, že mladšie ročníky si túto knihu tiež užijú, pretože je radená aj do kategórie young adult📕

Ďakujem @albatrosmedia.sk za poskytnutie recenzný výtlačok knihy.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *