Beletria,  Pre deti

Zabudnutý príbeh

Už je to nejaký ten piatok, čo som „Zabudnutý príbeh“ dočítala. Dnes nastal čas napísať o nej pár riadkov a odporučiť ju tým správnym čitateľom.


Už si počul/a o žánry „rozprávka pre dospelých“? Ja teda nie, ale takýto pocit som mala po prečítaní tejto knihy. Po bližšom skúmaní som si overila, že táto kniha naozaj spadá do takejto kategórie.

Celý príbeh je o mladom Samkovi. Viac ti z pochopiteľných dôvodov neprezradím, nechcem spoilerovať. Môžem napísať len to, že Samko nájde vzácne priateľstvo a prežiješ s ním mnoho dobrodružstiev.

Pri čítaní knihy som si maximálne oddýchla. Autorov rozprávačský štýl spojený s pekným príbehom, ktorý sa vyvíja postupne a pomaly – dokonalá kombinácia. Samozrejme v knihe nechýba ten klasický súboj dobra so zlom. 

Kniha je zložená z kapitol, ktoré v podstate môžeme považovať za samostatné príbehy alebo poviedky. Autor si dáva záležať na svojom rozprávaní a preto je kniha pretkaná mnohými silnými myšlienkami, ktoré ťa prinútia zastať pri čítaní a zamyslieť sa.
„Ach, knihy! Príbehy vliate do slov a zo slov povstávajúce ako fantastické krajiny, ktorým ranné slnko vdýchlo život.“

 

Pre koho bude táto kniha vhodná?

Hneď po jej dočítaní by som ju odporučila pokročilému čitateľovi, pretože rozhodne vyhovie jeho nárokom.

S odstupom času si myslím, že kniha by mohla vyhovovať aj mladším ročníkom (možno aj teenagerom), pretože v sebe skrýva veľa múdrosti.

Určite nečakaj žiadnu romantiku ani žiadne „tuctové“ témy. Keď si knihu kúpiš nájdeš pomaly príbeh, ktorý ťa chytí za srdce. Občas možno budeš smutný/á, ale nezabúdaj, že je to rozprávka a tie sa končia vždy dobre.

 

„… slová sú mocní čarodejníci, a preto sú čarovné aj knihy, v ktorých je veľa dobrých slov.“

Moje hodnotenie je 4,5/5
4.5/5
Tak neobyčajný príbeh som už dlho nečítala. Autor Ján Spišiak má talent písať a teším sa na ďalšie jeho knihy podobného žánru.🙏
 
Moja malá rada na záver:
Keď si knihu kúpiš, tak pri jej čítaní si daj čas pre seba a vstrebávaj všetko, čo sa v príbehu nachádza. Ďalší takýto skvost budeš hľadať veľmi dlho. Ideálna kniha na spomalenie prípadne na spoločnosť na dovolenke.
 
Ďakujem vydavateľstvu Sunday Walk za poskytnutie recenzného výtlačku.
 
Ak chceš vedieť čím žijem, čo čítam a čo mám rada, tak klikni na odkaz a sleduj ma aj na mojich ďalších sociálnych sieťach.👇
 

One Comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *