Beletria

V pokročilom štádiu

Priatelia, ja vám o tejto knihe jednoducho musím napísať.🙏

 Toto je kniha, od ktorej som na 259 stranách nevedela odtrhnúť. Už dlho som sa pri knihe, tak nebavila. To, ako autorka píše je fascinujúce. Nuž, pripravte sa na ódu o knihe „V pokročilom štádiu„.👇

 

Táto kniha hovorí, že je to román z lekárskeho prostredia, ale nemusíš sa báť, nenájdeš v ňom žiadne krkolomné latinské názvy, ktorým rozumejú len lekári. V tejto knihe nájdeš poriadnu dávku humoru a kopu úsmevných situácií, ktoré prežila lekárka Elin so svojimi pacientmi. Elin je žena v stredom veku, je matka, manželka, priateľka a zastáva aj kopu iných spoločenských rolí. Teda bola manželka, už ňou nie je… Mala svoje sny a plány, ale teraz začína od znova – niekto by povedal, že opäť hľadá samú seba. Niečo ti to pripomína? Áno, je to život. Každému z nás sa stane, že chce alebo musí zmeniť smer svojho života.

Čo napísať o knihe, ktorá je horúcim adeptom do môjho zoznamu top kníh roka 2022?
V knihe autorka Nina Lykke rozoberá veľa životných udalostí. Autorka, ale nesúdi ľudí ani ich konanie. Neukazuje ti dokonalý život ani žiadny ideál, podľa ktorého by si mal/a žiť. Nič také neexistuje. Vo veľa prípadoch ti kniha otvorí oči, pomôže ti nazrieť do vnútra iného človeka a budeš sa baviť pri čítaní tohto príbehu. Kniha je napísaná ľahko a pútavo. Určite budeš chcieť vedieť, čo ešte autorka vymyslela.

V pokročilom štádiu je zábavný román, v ktorom je zakomponovaný inteligentný humor a miestami budeš cítiť aj spoločenskú kritiku.

 

Ďakujem vydavatelstvu Tatran za poskytnutie recenzného výtlačku.
 
Moji českí sledujúci sa môžu tešiť – preklad „V posledním tažení“ vychádza tento rok u nakladatelství Kontrast.
 
P.S.: Nina Lykke mi ukázala, že severské nie sú dobré len krimi príbehy.
Moja hodnotenie 5/5
5/5

Číta sa veľmi ľahko a odporúčam ti ju všetkými 🤲

 

Máš rád/a humor v knihách?
Napíš mi komentár.✍️

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *