Beletria

Tri sestry

Dnes ešte uverejním moje odporučenie na silný za zaujímavý príbeh „Tri sestry“.📘
Pre mňa bolo novinkou zistenie, že „Tri sestry“ sú 3. dielom zo série „Tetovač z Auschwitsu“. Nedeľa som, že tetovač je súčasťou série…🤔 Tetovača som čítala a niektoľkokrát som ho aj odporúčala.

O mne je známe, že mám rada príbehy z 2. SV. a ešte väčšiu slabosť mám na príbehy o slovákoch z tohto obdobia. Pridanú hodnotu má kniha aj tým, že ide o skutočný príbeh. Príbeh je o 3 sestrách Livi, Cibi a Magdy. Pri čítaní s nimi budeš súcitiť, autorka má talent opisovať vnútro postáv. Z tejto stránky sa román naozaj podaril. Čitateľ bude mať silné pocity a postavy budú tvojmu srdcu blízke.

Na druhej strane aj napriek môjmu nadšeniu som sa musela premáhať do čítania tejto knihy. Neviem, či to bolo tým prekladom alebo kde konkrétne nastala chyba, ale nemala som z tejto knihy rovnako dobrý pocit ako z prvej časti. Na druhej strane ďalšia pridaná hodnota knihy je aj riešenie problematiky emigrácie a života po vojne.

Mala som veľmi veľké očakávania. Kniha je o triedu horšia, ako „Tetovač z Auschwitsu“, ktorá patrí medzi výber mojich top kníh s tebou 2.SV. Ak si fanúšik takýchto historických príbehov, tak siahni aj po tejto knihe, budeš mať celkom dobrý čitateľský zážitok.

Kniha má moje 3/5
3/5

Som veľmi smutná, že som jej nemohla dať viac. Kniha je lepšia ako priemer, ale nie o veľa.

Ďakujem AlbatrosMedia za poskytnutie recenzného výtlačku knihy.

A čo ty, už si čítal/a nejakú knihu od autorky?

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *