Sústreď sa na vraždu, Karsten Dusse, Ikar 2022
Beletria

Sústreď sa na vraždu

"Keď stojíte pred dverami a čakáte, stojte pred dverami a čakajte. Keď sa hádate s manželkou, hádajte sa s manželkou. To je sústredenie. Keď stojíte pred dverami, čakáte a krátite si čas tým, že sa hádate s manželkou, to nie je sústredenie, to je len blbosť."
Karsten Dusse
Autor

Takto ťa privíta kniha „Sústreď sa na vraždu“. 😁 Ja som sa po týchto prvých vetách dobre zasmiala a od počúvania knihy som sa neodtrhla, až kým neskončila.🎧 Hlavný hrdina príbehu si asi trošku pomýlil zmysel motivačného kurzu (a aj myšlienok z motivačnej knihy).😅 Na začiatku každej kapitoly je čitát z knihy motivačného guru a nasledujúca kapitola sa venuje správaniu hlavného hrdinu podľa toho citátu (ako inak 😅).

Toto je príbeh o jednom právnikovi, ktorý má rodinu a prácu. Oba tieto aspekty jeho života sa trošku skomplikujú a občas sa pri riešení komplikácií stane aj nejaká tá vražda. Kniha úplne odtrhnutá od reality (aspoň dúfam), ale je ironická, svižná, má detektívbu zápletku a srší z nej naozajstný humor. Niekoľkokrát počas počúvania som vybuchla od smiechu.

"Keď treba sústredenosť vraždí a láme nosy a keď treba, roztapa ľady."
Karsten Dusse
Autor
Kniha aj audiokniha majú moje 5/5
5/5
"Jedným z najväčších problémov súčasnosti je trvalá dosiahnuteľnosť, za ktorú vďačíme inteligentným telefónom. Mobil nám 24 hodín denne kdekoľvek na svete telefonicky, mailom, cez aplikáciu alebo inak, môže urobiť zo života peklo. Označiť takýto aparát prívlastkom inteligentný sa mi zdá odtrhnuté od reality. Skôr by si zaslúžil pomenovanie, skazonosný telefón. Lenže s mobilmi je to ako so zbraňami. Nebezpečenstvo nevychádza zo samotného aparátu, ale z človeka, ktorý ho používa."
Karsten Dusse
Autor

A aj by som pridala viac hviezdičiek, ak by som mohla. Naozaj som sa pri počúvaní tejto knihy maximálne bavila. Ďakujem publixing za zážitok.😍🎧

Ja sa idem pustiť do dalšej časti „Moje vražedné vnútorné dieťa“ v slovenskom preklade od vydavateľstva Ikar.

One Comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *