Strážkyňa šťastných koncov, Barbara Davis, Vydavateľstvo AURORA
Beletria

Strážkyňa šťastných koncov

Autorka Barbara Davis ma oslovila už pri jej prvej knihe „Posledná žena z rodu Moonovcov“. Keď mi z @vydavatelstvo_aurora poslali knihu „Strážkyňa šťastných koncov“, tešila som sa, čo ďalšie a pekné vzniklo pod perom autorky.✍🏻

"Nahovárame si to, čo chceme počuť. No keď pravda napokon príde a nie je taká, ako sme dúfali, dali by sme čokoľvek za to, aby sme sa vrátili do tých čias, keď sme čakali a mali sme aspoň štipku nádeje."
Barbara Davis
Autorka

Ja nie som priaznivec prehnanej romantiky, ale táto kniha (rovnako, ako aj tá predošlá) jej má presne tak akurát. Opäť mi trvalo asi 50 strán, kým som sa do príbehu začítala, ale potom stránky ubiehali v podstate samé. A autorka opäť do svojho príbehu zakomponovala tajomno a trošku mágie. Príbeh napísala v 2 dejových linkách, jedna sa odohráva v ’85 v Bostone a druhá počas 2. SV v Paríži. Páči sa mi, ako sú tieto linky spracované a autorka veľmi dobre zvládla postupné odhaľovanie tajomstiev a prepájanie dvoch dejov. Po dočítaní knihy som sa nemohla ubrániť pocitu, že je kniha veľmi podobná štýlu Lucindy Riley, čo nie je zlé, najmä pre fanúšikov tohto žánru a štýlu rozprávania príbehov. Z knihy som si postupne vypisovala mnoho pekných myšlienok, napríklad:

"Sny sú ako vlny, láska. Musíš počkať na tú správnu, z ktorej priam kričí tvoje meno. A keď príde, naskoč na ňu a vez sa."
Barbara Davis
Autorka

Fanúšik pekných príbehov, v ktorých sa ukrýva odvaha, minulosť, sklamanie, nádej a aj silná ženská postava, tak ten by po knihe „Strážkyňa šťastných koncov“ rozhodne mal siahnuť.

Knihe dávam 3,5/5
3.5/5

Ak vyjde ďalšia kniha od tejto autorky, rozhodne po nej siahnem. Veľmi som si pri čítaní tohto príbehu oddýchla.

Ďakujem @vydavatelstvo_aurora za recenzný výtlačok knihy.📕

One Comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *