Beletria

Starec a more príbehov

Dnes ti predstavím túto útlu knižôčku. Od samej radosti ani neviem, čo mám skôr napísať. Najskôr som váhala, či si ju mám zaobstarať a nakoniec som sa nechala zlákať jej milou obálkou.

Knižka je o staršom pánovi menom Carl. Tento pán miluje knihy a je „Knižkonosič“. Takto ho nazvala skoro desaťročná Saša. Carl nemá rád, keď niekto narúša jeho zaužívané zvyky a poviem ti, Saša mu ich narušila celkom dosť. Celá kniha je prepletená múdrosťami a niektoré som si zapísala. Ako napríklad túto:
 
„V niektorých rodinách si prejavujú lásku prostredníctvom jedla – krajcom chleba natretým dvojnásobne hrubou vrstvou masla či kolieskom klobásy navyše. V inej sa všetci často a dlho obijímajú, aby si v chladnom svete odovzdali trochu tepla. V našej rodine sme si lásku odjakživa preukazovali knihami.“

 

Nechcem, aby toto odporučenie bolo príliš dlhé, preto to skrátim. Táto maličká kniha, ktorá má niečo málo cez 200 strán, ma presvedčila o tom, že na krásny príbeh nie je treba veľa strán. Prečítala som ju za chvíľku, jedna sviečka a pár chutných čajov mi robili spoločnosť.

 

Počas čítania som sa usmievala a obdivovala som autorov ľahký štýl písania. Po prvej kapitole sa príbeh rozbehol. Našťastie lebo sa rozbiehal naozaj pomaly. Kniha má potom zhltla a už nepustila. 

Odporúčam ju každému, kto chce spomaliť a ponoriť sa na chvíľku do krásneho sveta plného vône kníh a múdrostí, ktoré napísal život. Určite je aj pre človeka, ktorý nemá veľa času na čítanie, ale chce si niečo prečítať. Tento milý príbeh si nájde veľmi veľa svojich čitateľov.
 
Kniha „Starec a more príbehov“ je krásnou oslavou sveta kníh a ľudí, ktorí s nimi pracujú a ľudí, ktorí ich čítajú. Každý z nás je iný a každý hľadá niečo iné. Preto je tento svet taký krásny.
 
Na druhej fotke som odfotila jednu z mojich obľúbených pasáží z knihy. Nájdeš ju na strane 89.
Moje hodnotenie je 5/5
5/5
Za recenztný výtlačok knihy ďakujem Vydavatelstvu Tatran.
 
Poznáš túto knihu? Čítal/a si ju?

One Comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *