Beletria

Slnko v duši, nádej v tebe

Dnes ti poviem o tejto kráske. Z nejakého dôvodu si moji sledujúci na Instagreme mysleli, že som na obálke knihy. 😄 Nuž, nebudem ti klamať, knihu som si kúpila práve na základe jej obálky. Milujem fialovú a levandule. 💜

Keď som knihu uvidela medzi novinkami od vydavateľstva Lindeni, musela som ju mať. A teda nebol to krok vedľa…

Je to moja prvá prečítaná kniha od tejto autorky a určite nie posledná. Jej štýl písania sa mi veľmi páči.
 
„Láska, ktorá je útechou i liekom, ktorá napráva krivdy a pomáha rásť.“
 
Táto útla knižka má niečo málo cez 300 strán a očarila ma svojim jedinečným príbehom. Po 10 stranách som ju už nevedela pustiť z rúk. Hlavná hrdinka Hermína to nemala v živote ľahké. Až do momentu, kedy sa dostane k dobrým ľuďom. Ja milujem šťastné náhody, ktoré ľuďom zmenia život a jedna taká Hermínu postretla…

Viac ti z deja nechcem prezrádzať, ale v knihe nájdeš krásny príbeh o budovaní domova, o boji za svoje osobné šťastie, o strate aj osobných tragédiách, o láske a nádeji. Kniha je pre mňa spojením mnohých citov. Áno, obsahuje aj klišé a zrejme budeš tušiť, s kým sa dá hlavná postava „dokopy“, ale pri čítaní ti to určite nebude vadiť. A naviac autorka do deja zakomponovala aj mnoho prekvapivých momentov.

 

Ak ťa náhodou kniha na prvých 100-150 stranách neosloví, nezúfaj a čítaj ďalej. Ten zlom príde. Prvá časť knihy je smutnejšia, ale potom v tebe autorka dokáže prebudiť zvedavosť, budeš sa pýtať, čo sa deje a prečo sa to deje. Nakoniec sa dostaneš odpovedí na tvoje otázky.

 

Pre koho je kniha?

Rozhodne pre milovníka románov a pekných príbehov. Toto je kniha, ktorú prečítaš rýchlo a nebudeš sa pri čítaní nudiť. Prežiješ toho veľa, hlavná hrdinka to nemala ľahké, ale každý má rád dobré konce, nie?

 

Moje hodnotenie 5/5
5/5

One Comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *