Beletria

Preklata

Začnem tým, že dej tohto príbehu je postavený na historických udalostiach zo 17. storočia, kedy sa odohrával hon na čarodejnice v Anglicku. Mňa tieto hony fascinujú, takže som po knihe siahla s očakávaním, čo v nej nájdem.👇🏻

Našla som príjemný a pomalý príbeh. Osobne oceňujem nápad, ale udalosti z honu na čarodejnice sú len taká vedľajšia dejová linka. Hlavný dej sa točí okolo 17 ročnej Fleetwood, ktorá čaká dieťa a Alice, ktorá je obvinená z čarodejníctva. Fleetwood chce prežiť pôrod a porodiť zdravé dieťa. Alice jej s tým môže pomôcť, pretože je niečo ako pôrodná baba. Páči sa mi, ako autorka postupne nechala Fleetwood v priebehu deja dospieť z dievčaťa v ženu.

Kniha je pre niekoho, komu v príbehu nebude vadiť trošku fantasy tajomna, má rád/a historické romány a občas mu/jej pri čítaní nebude vadiť predvídateľnosť deja. Kniha je oddychovka na 1-2 večery. Nič extra, že by z nej človek padol na zadok, ale občas čitateľ chce aj niečo oddychové a vtedy môže siahnuť práve po tomto príbehu.

Knihe dávam 3,5/5
3.5/5

Podľa mňa je lepšia ako nejaká priemerná kniha zo žánru beletria (čítala som už aj podstatne horšie), ale osobne som od nej čakala o kúsok viac z vývoja a hĺbky postáv, napätia, prekvapenia a možno aj trochu viac historických súvislostí. Na druhej strane je fajn, že má kniha len 350 strán a bola mojou spoločníčkou 2 vianočné večery.

Ďakujem @grada_sk za poskytnutie recenzný výtlačok knihy a príjemne strávený čas s príbehom.📖

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *