Prázdna kniha, Josefina Vicens, vydavateľstvo Brak
Beletria

Prázdna kniha

Môj narodeninový darček odomňa pre mňa sa dočkal prečítania.😇 Milujem, keď prídem do kníhkupectva, siahnem po knihe, ktorá ma zaujme a jej krátky opis na zadnej strane spôsobí to, že si ju so sebou zoberiem domov. Takýto prípad je presne „Prázdna kniha“.📕 Poviem ti, že ma chytila od prvej strany, ktorá určite nie je prázdna.

"Viem, že nedokážem napísať knihu. Viem, že ak ju aj dopíšem, táto kniha bude len jedna z milióna, o ktorých sa nikto nikdy nezmieni a nikto si ich nezapamätá."
Josefina Vicens
Autorka

José García v jednotlivých stranách tejto knihy ukazuje, aké je náročné odhodlať sa písať a aj čokoľvek napísať. Založil si 2 zošity. Jeden nečistopis, kde zapisuje svoje jednoducho čokoľvek, čo mu napadne a na tie najlepšie pasáže má druhý zošit. Motivácia, beznádej, rôzne dilemy a kopa inšpirácie – aj toto všetko som v knihe našla. Písanie, nie je žiadna sranda a aj napriek tomu, by som si polovicu knihy vypísala, pretože je naozaj inšpiratívna a jej myšlienky ma oslovili. Ja som si užila každý riadok.🙃

"A tak, aby som vôbec začal písať, musel som sám seba oklamať: Píšem pre seba, nie pre ostatných, a preto môžem rozprávať, o čom sa mi zachce: o matke, detstve, parku, škole. Vari si na ne nemôžem zaspomínať? Píšem to pre seba, aby som znova cítil ich blízkosť, aby som si ich privlastnil. Ani dieťa, ani dospelý nevlastní nič, iba svoje výmysly."
Josefina Vicens
Autorka
Knihe dávam 5/5
5/5

a odporúčam túto útlu knižku každému, kto si chce prečítať príbeh o boji jedného človeka so sebou a jeho nutkaním písať. Pre mňa je „Prázdna kniha“ milý a pekný pisateľský počin, ktorý odporúčam každému, kto chce nakuknúť do duše autora.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *