Beletria

Neviditeľný život Addie LaRueovej

Adelin narodená 1691 vo francúzskom Vione – nemôže povedať svoje meno, nemôže písať, nemôže nikde zanechať svoju stopu, ale môže kradnúť a môže aj ďalšie veci… Prečo sa jej to stalo? Nuž, zmluva s bohom (alebo skôr diablom?). Chcela byť „len“ slobodná. Nežiadala nič iné… Toto je jej príbeh. Príbeh o tom, ako putuje životom, čo prežíva, o priateľstvách a v knihe nájdeš aj mnoho zaujímavých zvratov.

Kniha „Neviditeľný život Addie LaRuovej“ je pre pre nenáročného čitateľa. Určite by nemala ujsť človeku, ktorý má rád ľahké fantasy či netradičný príbeh s prekvapujúcim koncom. Úprimne aj ja som bola prekvapená, ale bolo to milé prekvapenie. 

Mnohí knižný recenzenti knihu odporúčajú pre mladšie ročníky, asi to bude tou fantasy zápletkou. Ja si však myslím, že štýlom a plynulým dejom môže ulahodiť aj staršiemu čitateľovi. Všetko záleží od preferencií a aktuálnej nálady. Ak si náročnejší čitateľ, tak od knihy neočakávaj veľa – mnohým postavám a ich vnútornému prežívaniu sa autorka venuje len zbežne, čo je (nie len podľa mňa) veľká škoda.😇

Kniha je oddychová a bude dobrou voľbou v papierovej aj audio podobe. Nájdeš v nej veľa zaujímavých myšlienok. Napríklad tieto:

"Čo je človek, ak nie stopa, ktorá tu po ňom zostane." "Ľudia sú schopní neuveriteľných vecí. Krutosti, vojny, ale aj umenia a vynálezov." "Nič nie je len dobré alebo len zlé. Život je zložitejší."
Victoria Schwab
Autorka
Moje hodnotenie je 3/5
3/5

Pre mňa je táto kniha lepší priemer. Nebola som sklamaná a veľmi dobre sa počúvala. 

Ďakujem spoločnosti Publixing za poskytnutie knihy na vypočutie.

Poznáš túto knihu a jej príbeh? Na stránke Martinus je uvedená, ako kniha roka 2021.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *