Nepokojní spáči,
Beletria

Nepokojní spáči

Ja som sa naozaj obľúbila tieto krajiny krátkeho obsahu, ktoré v sebe zhromažďujú niekoľko poviedok. Ďakujem vydavateľstvu Artforum , že som si túto krásku mohla vďaka vám prečítať.📖 Kniha „Nepokojní spáči“ získala nomináciu a zaradila sa do najlepšej desiatky literárnej ceny @anasoft.litera a myslím, že opravene.

Počas čítania som prežila niekoľko príbehov, čítala som zaujímavé postrehy a ešte zaujímavejšie myšlienky. Páči sa mi, ako autorka podala rôzne postrehy zo života vo svojich krátkych poviedkach. Priznám sa, že som niektoré poviedky prečítala dvakrát. Niekedy preto, že sa mi poviedka páčila a niekedy preto, že som si nebola či som zachytila pointu poviedky. Mne bola kniha spoločnosťou pri čakaní u lekára, ale viem si predstaviť, že bude úžasná spoločnosť pri pití kávy alebo čaju.

Odporúčam ju prečítať každému, kto si chce prečítať o osamelosti, postrehoch zo života a rôznych životných situáciách s príjemným pocitom a úsmevom na perách. Krátke poviedky a ľahké čítanie, to nájdeš, keď si kúpiš túto knihu.

Kniha má moje 4/5
4/5

a na koniec môjho odporučenia vyberám jeden z citátov, ktorý som si zapísala:

"Každý má niečo, v čom vyniká, a tomu by sa mal venovať. Potom bude svet pekný. Poskladá sa z plodov nášho úsilia, všetkých tých jedinečne nadaných bytostí."
Michaela Rosová
Autorka

One Comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *