Beletria

Můj život s třemi ženami

Poznáš ten typ človeka, čo non-stop hovorí vtipy a všetci okolo sa smejú? Nie však také obyčajné vtipy, čo sme už všetci stokrát počuli, ale také vtipy zo života. Vtipy, ktoré píše sám život a ten konkrétny človek ich dokáže úžasne prerozprávať. Tak Marek Cabák je presne tento typ človeka, ale ako bonus tento svoj talent vtipu preniesol aj do písaných slov. My čo ho nepoznáme osobne si môžeme jeho humor naplno užiť v jeho knihe „Můj život s třemi ženami“.
 
Poviem ti úprimne, kniha má 189 strán a ja som sa smiala od začiatku až dokonca. Niekedy to boli úplné výbuchy smiechu. Autor opisuje svoj život naozaj vtipne, svižne a vlastne dosť milo.
 
Neviem presne, ako dostatočne výstižne vyjadriť jeho druh humoru. Myslím si, že najviac ti to upresní nasledujúca krátka ukážka z jeho knihy:
-„Co budeme dělat?“ zašeptala Vanda že slzami v očích, když jsem si přisedl k její posteli. Myslím, že po prvním pôrodu mi ve stejný okamžik řekla: „Ahoj, ta naše dcerka je ale nádherná, že?“ Tak alespoň nemůže nikto říct, že žijeme v stereotypu a opakujeme stejné fráze.-
 
Kniha je napísaná svižne a autor rozoberá aj ťažké témy s naozaj veľkou dávkou vtipu.
 
Čo k tomu viac dodať?
Kniha bude rozhodne pre toho, kto má cit pre humor a nie je precitlivený na rôzne druhy humoru alebo rôzne opisy životných udalostí. Knihu odporúčam každému, kto potrebuje osviežiť svoju knižnicu o humor, pretože toto bola jedna z najvtipnejších kníh, aké som kedy čítala (a tých mojich prečítaných kníh naozaj nebolo málo). Ako bonus v knihe dostaneš aj taký špecifický štýl autorovho písania. Píše presne tak, ako by ti tie príbehy a zážitky rozprával oproti tebe. Nič extra rozprávačské, ale aj tak originálne a svižné. 
Kniha si nájde priaznivcov v radoch žien aj mužov. 
A ak nie si veľký čitateľ, tak by sa ti mohol pozdávať aj krátky rozsahom tejto knihy.
 
Humor nám niekedy v živote chýba a verím, že táto kniha ho môže doplniť nejednému čitateľovi. Rozhodne si nenechaj túto knižnú krásku ujsť.
Knihe dávam 3,5/5
3.5/5

Je pár vecí, ktoré by som knihe vytkla alebo mi tam chýbali. Rozhodne má autor veľké plus za ľahkosť, akou knihu napísal a aj za moje výbuchy smiechu, ktoré určite počuli aj susedia. Rozhodne mu odporúčam napísať pokračovanie, pretože ja by som si pokojne prečítala aj ďalších 200 strán.

Ak chceš vedieť čím žijem, čo čítam a čo mám rada, tak klikni na odkaz a sleduj ma aj na mojich ďalších sociálnych sieťach.👇

One Comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *