Medúzy stárnou pozpátku, Nicklas Brendborg, Host, 2022
Beletria,  Zdravie a životný štýl

Medúzy stárnou pozpátku

Keď ma z Host oslovili, že by mi chceli poslať na recenziu knihu „Medúzy stárnou pozpátku“, bola som poctená. Teda najmä preto, že vydavateľstvo Host patrí k mojim najobľúbenejším českým vydavateľstvám.😇 Ale keď som si pozrela túto knihu, okamžite som vedela, že si ju chcem prečítať. Náučné knihy, ktoré sa zaoberajú zdravím mám naozaj veľmi rada.

Autor je dánsky vedec a v knihe sa zaoberá starnutím z rôznych uhlov pohľadu. V knihe nájdeš vedecké dáta a výskumy, opisuje teórie a rozpráva rôzne príbehy. S čistým svedomím ti môžem povedať, že toto je jedna z najlepších náučných kníh a podľa mňa si zaslúži aj prívlastok populárna. Autor ju napísal veľmi dobrým, čítavým a zaujímavým štýlom. Aj keď občas zachádza do podrobností a nie každému by to mohlo byť po chuti, tak ja som sa pri čítaní nenudila a brala som všetky tieto odborné informácie ako obohatenie. Autor sa zaoberá aj otázkou, ako predĺžiť život a produktívne obdobie človeka.

Sme zložité organizmy, príroda a vedecký pokrok dávajú odpovede na mnohé otázky. Kniha nie je návodom na dlhovekosť a to, prečo nejaký zázračný liek na dlhovekosť existovať nebude ešte nejakú dobu, tak aj toto sú veci, ktoré sa v knihe dočítaš.

Odporúčam každému, kto má rád náučnú literatúru, témy o zdravý a zaujímavé knihy, ktoré opisujú rôzne vedecké výskumy a poznatky o prírode, živočíchoch aj ľuďoch. Ja som si rozhodne prišla na svoje a som z knihy nadšená.

Moje hodnotenie knihy je samozrejme 5/5
5/5

A myslím, že ju zaradím medzi najlepšie prečítané knihy tohto roka.🙏🏻
Viac o knihe napíšem na môj blog 🙃

One Comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *