Beletria

Levanduľová záhrada

Dnes ti poviem pár viet o tejto krásnej knihe. Ak si myslíš, že som si ju zobrala na prečítanie, kvôli „levanduli“ v názve, tak sa mýliš. Zobrala som si ju kvôli autorke. Jej známu sériu „Sedem sestier“ poznám a štýl autorky som si naozaj obľúbila. A poviem ti, že táto kniha je dobrá, viac než len dobrá.

V knihe nájdeš 2 časové línie – jedna na konci 90. rokov minulého storočia, ktorá sa odohráva v Anglicku a vo Francúzsku, konkrétne na francúzskom vidieku (preto ten názov knihy). A druhá sa sa odohráva v období 2. svetovejvej vojny. Na trhu je mnoho kníh a príbehov, ktoré sú písané v dvoch časových líniách. Niektoré sú dobré a niektoré až tak nie, ale Lucinda jednoducho vie písať.😍

"Emilie si z kuchyne vzala café au lait a croissant a vyšla na levanduľou zaplavené nádvorie za domom. Zámok bol obrátený na juh, takže to bolo ideálne miesto na vychutnávanie ranného slnka. Bolo nádherné jarné ráno, dostatočne teplé na krátke rukávy."
Lucinda Riley
Autorka

Tento citát sa nachádza na jednej z prvých strán knihy, ja som sa vďaka nej ponorila do množstva pocitov a nechala sa unášať príbehom. Myslím, že túto knihu by nemal prehliadnuť fanúšik autorky, ani fanúšik historických románov, ľahkej romantiky, beletrie alebo spoločenskej beletrie. Dej autorka napísala pomaly, ale aj dynamický. Príbeh zo súčasnosti je pomalší a hlavná postava prechádza postupným vývojom svojej osobnosti a je plný milých aj romantických prvkov. Príbeh druhej historickej linky je dynamickejší, tajomný aj plný napätých situácií.

Táto kniha by nemala ujsť pozornosti najmä ženskému pokoleniu. Myslím, že nie jedna žienka by sa tomuto príbehu potešila. Autorka knihu napísala tak, aby si mal/a pocit, že čítaš príbeh o reálnych ľuďoch. Pretože nám sa nedejú len dobré veci v živote, ale aj tie zlé, máme svoje bolesti i traumy a nesieme si ich v živote. A presne takýto je príbeh, ktorý nájdeš v knihe „Levanduľová záhrada“. Je to príbeh, ktorý by si nemal/a prehliadnuť.

Kniha vyšla aj v českom preklade z roku 2015.

Ďakujem Vydavateľstvu Tatran za zaslanie recenzného výtlačku.

Kniha má odomňa 4,5/5
4.5/5

Hodnotenie som dala rovnaké, ako  jej sérii „Sedem sestier“, pretože príbeh sa svojou kvalitou vyrovná tejto sérii. A autorka opäť nesklamala v krásnych opisoch prírody, krajiny aj vnútorného „sveta“ svojich postáv.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *