Beletria

Kto som? – séria

Rozhodla som sa ti pravidelne ukazovať aj menej známe knihy. Chcem ukázať svetu, že existujú aj iné knihy, ako svetové bestsellery, ktorých je plný Instagram. Chcem podporovať aj našu tvorbu. Chcem, aby si vedel/a, že aj my máme kopu super autorov a vydávajú sa u nás naozaj pekné príbehy.😇 A knihy zo série „Kto som?“ sú praktickým príkladom.Opíšem kúsok z deja týchto kníh, tak aby som ti veľa neprezradila a neobrala ťa o zážitok z čítania.

 

Ray je obyčajný chalan, ktorý má bežné problémy. Má však nehodu a umrie. Teda nie tak celkom.
Kniha je príbehom Raya a jeho „života“. Toho, ako ostal na tomto svete po svojej smrti. Dominika je baba so svojimi problémami. Autorka pekne opisuje jej problémy, ako introvertky. A ich svety sa spoja.
Napätie, vnútorné prežívanie rôznych životných situácií spojené do ľahkého fantasy s odhaľovaním sveta temnoty a duchov.
 
Priprav sa na romány s nádychom fantasy. Tieto knihy sa budú páčiť čitateľovi, ktorý nemá veľké nároky, možno s čítaním začína alebo chce príjemný a rýchly príbeh či knihu na cesty. Možno máš rád/a detektívky, romány či non-fiction a chceš vyskúšať niečo iné. Možno toto budú knihy práve pre teba.
 
Ja osobne som s knihami cestovala. Ich veľkosť je naozaj praktická, doslova kabelková. Jednoduchý, plynulý a rýchly dej ti umožní knižku prečítať za pár hodín.
 
Za knižky ďakujem autorke Kataríne Kúčekovej.
 
Moje hodnotenie kníh zo série „Kto som?“:
"Si môj osud" 3,5/5
3.5/5
Mala som veľmi dobrý pocit z čítania. 170 stranová knižka a jej príbeh ma dostali. Veľmi sa mi páči, ako autorka ľahko rozpráva príbeh. Dokázala ho urobiť naozaj dynamický a potrebovala som vedieť, ako skončí. Knižku hodnotím, ako nadpriemer.
 
"Si môj sen" 2,5/5
2.5/5

 

Príbeh Raya a Dominiky pokračuje. Občas sa autorka stratila pri písaní, čo mi trošku kazilo dojem z čítania, ale stále dokázala vzbudzovať moju zvedavosť. Tento diel je veľmi dobrý priemer a teším sa na pokračovanie. Snáď bude 😀

 

Čítaš našu (Slovenskú a Českú) tvorbu?
Napíš mi to ✍️

One Comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *