Beletria

Krajčíkrin dar

Vedela som, že ide o ďalší príbeh z obdobia vojny. Vedela som, že sa odohráva v Paríži. A vedela som, že si túto knihu chcem prečítať. Historické vojnové romány sú jedným z mojich obľúbených žánrov, po ktorých často siaham…


Kniha začína zľahka. Harriet nájde starú krabicu s jej menom, nájde v nej veľa vecí a aj fotku. Na zadnej strane má poznačené „Claire, Vivienne, Mireille. Paris, mai 1941“. Mňa začiatok knihy chytil hneď a nemusela som sa premáhať k čítaniu. Len potom sa jej čaro nejako vytratilo. V knihe nájdeš dve dejové linky. Jedna sa odohráva vo vojnovom Francúzsku a druhá opisuje Harriet.


Nemôžem povedať, že kniha je zlá alebo zlé napísaná. Kniha je dobrá. Podľa mňa mala autorka super nápad – pri toľkom množstve kníh je naozaj originálny. Mrzí ma len, že nevenovala knihe o niekoľko desiatok strán viac. Historická časť je nadpriemerne dobrá, zaujímavá, pútavá, tajomná aj náročná. Ale čo tá súčasná linka? Ako keby túto knihu písali dve autorky.


Priprav sa, že sa ti nebude táto kniha čítať ľahko – hovorím o téme, ktorú rozoberá. Žiť v období vojny nie je ľahké. Pátrať po predkoch a objavovať rodinnú históriu, tiež nie. Keď siahneš po tejto knihe, budeš mať získaš dobrý čitateľský zážitok. Pre nenáročného čitateľa a pohodový jeden, dva či tri večery je táto kniha ideál.

 

Ďakujem vydavateľstvu Tatran za recenzný výtlačok knihy.
 
Čítal/a si túto knihu?
Moje hodnotenie je 3,5/5
3.5/5

 

Kniha má silnú konkurenciu. Čítala som aj lepšie a aj horšie. Môžem povedať, že je to ľahký nadpriemer v rámci svojho žánru.

One Comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *