Beletria

Knihomoľský život Niny Hillovej

Konečne som sa dostala k prečítaniu tejto knihy z roka 2021. Podľa mňa som ju zobrala do roku minimláne päťkrát a nevedela som sa do nej začítať. Doteraz nerozmiem prečo.

 

Toľkokrát som si pri čítaní tejto knihy povedala vetu: „Veď ona je presne, ako ja.“ Naozaj je to tak. Nina a ja máme veľa podobností a má veľa vecí, po ktorých túžim.

Nina pracuje v kníhkupectve (aké prekvapujúce), je členkou niekoľkých čitateľských klubov, rada pozoruje ľudí a ich správanie… A takto by som mohla v jej opise pokračovať donekonečna.😁 Nina je v podstate introvertka s niekoľkými črtami extrovertky.

 

Nebudem sa tváriť, že mi tento príbeh nie je sympatický. Veď, kto by nechcel pracovať v kníhkupectve, zúčastňovať sa nespočetne veľa aktivít spojených z knihami a ešte k tomu nájsť nový rodinu, o ktorej netušila? Že nikto? Nuž, ja sa hlásim, ako prvá v rade.

 

„Knihy sú menej nebezpečné než ostatní ľudia.“

„…,ale koľkokrát v živote človek dostane šancu zahrať si úlohu Jona Snowa?“

Pre koho by mohla byť táto kniha?
Podľa mňa pre milovníka románov a pekných oddychových príbehov. V knihe toho nie je ani veľa ani málo. Nájdeš tu zápletku, opisy vnútorného prežívania najrôznejších situácií v živote, občas sa zasmeješ a občas aj začuduješ, ale po dočítaní knihy budeš mať dobrý pocit. A myslím, že toto je ten pocit, ktorý by človek po prečítaní románu mal mať. Upozorňujem, ale že romantiku v tejto knihe nečakaj.

 

Nech si knižný recenzenti hovoria, čo chcú. Táto kniha sa mi páčila. Dala mi potrebný oddych, nadhľad a prežila som úžasný príbeh. Ak si knihu kúpiš, myslím, že neoľutuješ. Rovnako, ako ja. A áno, knihu som si kúpila úplne náhodne len podľa jej názvu. 😀

Moje hodnotenie 4/5
4/5

„Knihomoľský život Niny Hillovej“ je dokonca knihou roka 2021 podľa Martinusu, takže moje pocity z nej sú určite správne. 

Knižka odomňa dostáva 4 hviezdičky. Ak by sa autorka povenovala niektorým témam o trochu viac a príbeh by mal väčšiu pridanú hodnotu, určite by získala 5/5. Myslím, že sa pozriem po ďalších knihách od tejto autorky. Jej štýl písania budem čítať v časoch oddychu.

 

Poznáš túto knihu alebo sa na ňu ešte len chystáš?

Určite mi nechaj komentár pod článkom.💜

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *