Klinika, Pavol Rankov, Vydavateľstvo Koloman Kertész Bagala, 2022
Beletria

Klinika

Stala sa mi taká zaujímavá vec. Túto knihu som vytiahla z knižnice vo veľkej časovej tiesni (zas som nestíhala) a utekala som si sadnúť do čakárne k lekárovi. Siahla som po nej bez toho, aby som si prečítala názov. Chcela som niečo menšieho rozsahu, čo prečítam do 2 hodín popri čakaní. V čakárni som vytiahla knihu a pozerám na jej názov: „Klinika“. S úsmevom na tvári som sa pustila do čítania.👇🏻

Pocit beznádeje je to, čo som vnímala pri čítaní tohto príbehu. Chorý človek, ktorý sa nevie dostať k lekárovi, k vychýrenému odborníkovi a snaží sa využívať všetky spôsoby. Nekonečné čakanie v čakárni, rozhovory s jeho spolupracovníkmi, hľadanie jeho ordinácie… Mám pocit, že je obeťou systému, ktorý si chorého človeka len pohadzuje.
Hnev, to bol tiež môj pocit. A smútok, pretože viem, že takých príbehov (rovnakých ako v tejto knihe) je viac, ako si myslím.
Zvedavosť, to bol tiež môj pocit. Stránky ubiehali a ja som chcela vedieť, ako príbeh skončí. Na moje prekvapenie, mi asi tlačiarenský škriatok vytrhol poslednú stranu.😅

Klinika, Pavol Rankov, Vydavateľstvo Koloman Kertész Bagala, 2022

Ale poviem ti, že od polovice knihy mi príbeh začínal dávať zmysel. Postupne do seba začali zapadať skladačky, ktoré autor opisoval a ten koniec, ktorý vlastne nie je koncom. Keď som zavrela knihu, mala pocit, že po dlhšej dobe mám veľmi dobrý čitateľský zážitok.

Takze zhrnutie: kniha ti prinesie nový literárny zážitok. Vďaka nej sa budeš usmievať aj mračiť, nebudeš rozumieť súvislostiam a neskôr zas budeš rozumieť súvislostiam. V knihe možno nájdeš kúsok zo seba alebo zo svojho blízkeho. 142 strán prečítaš za 2 hodinky a autor ťa dokonalo vtiahne do deja.

Moje hodnotenie je rozhodne 5/5
5/5

„Klinika“ je asi najlepšia kniha s otvoreným koncom, akú som mala možnosť čítať.
…a ešte k tomu vznikla pod perom slovenského autora.🙏🏻

Moje obľúbené citáty z tejto knihy:

"Dieťa ľúbi rodičov podľa toho, koľko lásky od nich dostáva."
Pavol Rankov
Autor
"Stal sa zo mňa dôverčivý rozprávač v nedôveryhodnom svete."
Pavol Rankov
Autor

Ďakujem vydavateľstvu Koloman Kertész Bagala za recenzný výtlačok tejto knihy.📖

One Comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *