Beletria

Kde raky spievajú

Už mesiace som o nej počúvala a čítala. Niekoľko z vás mi písalo, že chcete vedieť, či si ju máte kúpiť. A nakoniec ma presvedčil fakt, že v lete vychádza film, ktorý je podľa tejto knihy. Tak som vybehla do knižnice, požičala si „Kde raky spievajú“ a poviem ti, že ma chytila za srdce od prvej strany. Potom som si knihu aj vypočula a môj názor na ňu sa dozvieš v nasledujúcich riadkoch.👇🏻

Zamilovala som sa do príbehu, do ľahkého štýlu písania autorky, do nádherných opisov ľudských citov a fascinujúcej prírody. Čítanie a príbeh som si užila, tak ako už dlho nie.📖 Počas čítania som sa zamyslela nad tým, prečo sa kniha vlastne takto volá a kniha mi dala odpoveď. Fráza „kde raky spievajú“ používajú ľudia z močiarov a znamená miesto, niekde ďaleko od ľudí, kde žijú iba živé tvory.

"Mama vravievala, že ženy potrebujú jedna druhú viac ako mužov, nikdy jej však nepovedala, ako sa medzi ne dostať."
Delia Owens
Autorka

Takže, komu túto knihu odporúčam?
Príde si na svoje milovník silných príbehov a milovník prírody. Priprav sa na detektívnu zápletku a aj na to, že si možno pri čítaní knihy poplačeš. Túto knihu by nemal prehliadnuť nikto, komu je blízky žáner beletria či spoločenská beletria.

"Život z nej spravil odborníčku na to, ako pocity stlačiť natoľko, aby sa dali pohodlne skladovať. Lenže osamelosť má vlastný kompas. A nasledujúceho dňa sa ho zase vybrala vyzerať na pláž. A potom zase."
Delia Owens
Autorka
"Kde raky spievajú" má mojich 5/5
5/5

a radím ju do top prečítaných kníh roka 2022. @vydavatelstvo_tatran prosím si viac takýchto kníh. 🙏🏻

Za poskytnutie audioknihy ďakujem @publixing 🎧 Hlas @tanapauhofova je úžasný, ba priam dokonalo sa hodiaci k tejto knihe.

Úprimne ti odporúčam aj filmové spracovanie. Ak rád/a čítaš po anglicky, odporúčam aj originál.

Ja som si knihu vo všetkých jej podobách (aj filmovom spracovaní) veľmi úžila a dúfam, že tak urobíš aj ty.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *