Dôvod na radosť, Soňa Uriková, Koloman Kertész Bagala
Beletria

Dôvod na radosť

„Dôvod na radosť“ je kniha plná poviedok o ženách, vzťahoch, živote. Autorka má talent a veľmi sa mi zapáčil jej štýl rozprávania príbehov. Priprav sa na ženy, ktoré sa pasujú so životom, na ich rodinné vzťahy, na ich bežné každodenné alebo životné problémy. Priprav sa, že budeš sledovať ženy, ktoré nespĺňajú požiadavky okolia či rodiny. Jednoducho nezapadajú…
Keď si knihu kúpiš, nečakaj nejaké extrémne zápletky, ale čakaj útlu knihu s opisom obyčajných vecí a situácií neobvyklým spôsobom. Priprav sa na to, že niektoré konce poviedok ťa prekvapia a možno aj rozosmutnia alebo potešia. Priprav sa na to, že si autorka nedáva ruku pred ústa a píše, tak ako ľudia bežne rozprávajú.

Ja som si čítanie knihy užila. Občas mi prekážali vulgarizmy, ale to je asi len tým, že do môjho slovníka patria len minimálne. Tešila som sa na ďalšiu a ďalšiu poviedku. Páči sa mi cit pre detail, ktorú má autorka Soňa Uriková pre obyčajné veci, ktorým v knihe dala priestor:

"... a nerozumela, v čom je krtko horší než taká sliepka, ktorá trávnik ničí a ešte aj obžerie."
Dôvod na radosť
Soňa Uriková
Dôvod na radosť, Soňa Uriková, Koloman Kertész Bagala

A páčili sa mi tie závery, to rozuzlenie celého príbehu ma vždy dostalo.

Kniha má moje 4/5
4/5

Občas som sa v príbehu stratila (asi v dvoch príbehoch), ale ďalší to vždy napravil. Každý si v tejto knižke nájde ten svoj, ktorý ho osloví najviac. Pevné v to dúfam. Ak si chceš prečítať niečo slovenské, pekné, kvalitné, kratšieho rozsahu, tak siahni aj po tejto knihe.

Soňa Uriková je ďalšia slovenská autorka, ktorá si ma svojou tvorbou získala. Chcem čítať viac takýchto kníh.📖

Ďakujem vydvateľstvu Koloman Kertész Bagala za čitateľský zážitok.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *