Beletria

Dnes bude všetko inak

V máji som prečítala aj túto knihu. Ďakujem vydavateľstvu Albatros Media za poskytnutie recenzného výtlačku.

„Dnes bude všetko inak“ som si vybrala najmä kvôli jej názvu. Úprimne – však si si túto vetu už niekedy v živote povedal/a? Ja určite áno. A preto som chcela vedieť, čo sa za príbeh ukrýva v tejto knižke.

Hlavná hrdinka príbehu je Eleanor Floodová. Nie je so svojím životom spokojná a chce to zmeniť „od dnes“.

V úvode ti Eleanor objasní, dosť humorným spôsobom, aký je jej život. Má muža, má syna, má zázemie… Z normálneho pohľadu (z vonku) sa môže zdať, že má úžasný život a nič jej nemôže chýbať. Nie je však všetko, také ružové, ako to vyzerá. Postupne sa dej komplikuje a Eleanor odhaľuje traumu, ktorú má z minulosti. Viac si však z deja budeš musieť prečítať sám/a.

Je to román o žene, ktorá chce vyhovieť požiadavkam svojho okolia, ale chce pri tom ostať sama sebou.

Pre koho je táto kniha?
Autorka príbeh nepíše ľahko ani jednoducho. Myslím, že toto bude kniha pre náročnejšieho čitateľa, ktorý má určitú dávku disciplíny a dokáže knihu dočítať, pretože je to náročné čítanie. Pre mnohých bude ťažké stotožniť sa s hlavou hrdinkou a nepodliehať jej kritike skôr, ako sa dozvedia „zápletku“ alebo rozuzlenie. Autorka rozvíja príbeh náročne, pomerne komplikovane a svet hlavnej hrdinky je chaotický – na tento fakt by sa mal každý čitateľ pripraviť. Myslím, že toto bol do istej miery aj účel autorky, pretože niekto jednoducho takýto život má.

Ťažší životný príbeh je prelínaný humorom, takže sa občas aj dobre zasmeješ. V slovenskom preklade sa priprav na pomerne dosť chýb a niekedy aj nezmyselných viet – možno bude český preklad lepší alebo rovno skús anglický originál.

Moje hodnotenie 2,5/5
2.5/5

Román je pre mňa priemer, čo nie je zlé. Bude pre neho ťažké nájsť si svojich priaznivcov, ale verím, že si ich nájde. Aktuálne je táto kniha v zľave, takže ak ťa dej zaujal, neváhaj.

Ak ťa zaujíma, čím žijem a čo čítam, sleduj ma na mojich sociálnych sieťach 👇

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *