Beletria

Dievča v modrom plášti

Mám pre teba ďalší tip na román z obdobia 2. svetovej vojny. Tento príbeh je vymyslený, ale autorka má dobre naštudovanú históriu. Príbeh sa odohráva vo vojnovom Holandsku, konkrétne v nemcami okupovanom Amsterdame.


Túto knihu som čítala ešte, ako novinku v roku 2018 (našla som ju aj v histórii objednávok) a teraz som dostala možnosť prečítať si ju opäť. Keďže sa mi pred rokmi páčila, rozhodla som sa ti o nej napísať pár riadkov, aby si zistil/a či bude aj pre teba.

 

Zoznámiš sa s Hanneke, ktorá bude hlavnou hrdinkou príbehu. Dá sa povedať, že je obchoduje a zháňa potrební aj menej potrebné veci na čiernom trhu. Dokáže zaobstarať všetko, čo od nej ľudia pýtajú a čo potrebujú. Raz dostane veľmi záhadnú a nebezpečnú požiadavku…

Kniha má ľahko nad 300 strán, ale určite ju prečítaš rýchlo. Je napísaná ľahko. Je možné, že bude autorke chvíľku trvať, kým ťa zaujme. Určite sa pripav na pomalý rozbeh, aj pomalý dej a na nečakaný koniec.
 
Naozaj ti zostane 50 strán dokonca a nebudeš tušiť, ako príbeh skončí. Myslím, si, že tento fakt je veľké plus. Nebudem ti hovoriť o čom je kniha a ani, ako sa skončí. Nájdeš v nej príbeh, ktorý ukazuje statočnosť i lásku. Obe sú dôležité v ťažkých časoch. To aké sú dôležité ti ukáže tento výnimočný príbeh.
 
Mňa znovu kniha očarila, presne mi sadla do mojej nálady a priniesla mi pokoj pri čítaní príbehu, ktorý ukrýva.
 
Pre koho je táto kniha?
Pre každého, kto má rád historické príbehy a aj pre každého, kto si chce oddýchnuť pri peknom príbehu.
Moje hodnotenie je 4/5
4/5

One Comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *