Beletria,  Pre deti

Aristoteles a Dante – séria

Dnes ti poviem o tejto zaujímavej sérii „Aristoteles a Dante spoznávajú svet a tajomstvá vesmíru“.

Ako prekvapenie mi z vydavateľstva @slovart_vyd poslali knihu „Aristoteles a Dante spoznávajú svet a tajomstvá vesmíru“ s tým, že je to ich novinka. Vôbec som nevedela, čo mám od tejto knihy čakať. A tak trošku som ju v poradovníku odsunula, až prišiel čas, kedy som musela pár dní ostať v posteli a siahla som po nej. Môj dojem je: veľmi jednoduchá a príjemná kniha, ktorej však chýba hĺbka. Aby si ma správne rozumel/a, moja top prečítaná kniha 2022 je napríklad kniha „Neviditeľné besy srdca“, čo je úplne iný level. A od toho sa odvíja aj moje odporučenie.👇🏻

Kniha s príjemným príbehom 15 ročného chlapca, ktorý sa hľadá. Príbeh, kde môžeš vidieť posun (alebo skôr vývin osobnosti) hlavných postáv. Na druhej strane mi chýba hĺbka príbehu, postáv aj konverzácií. Autor napísal mnoho pekných myšlienok aj pekných dialógov, ale mohlo toho byť o niečo viac. po prečítaní knihy som mala pocit ako keby autor neukázal celý svoj talent. Kniha sa číta v podstate sama. 

Občas som sa nudila, ale to sa mi pri knihách stáva bežne, takže to neberiem ako tragédiu. Páči sa mi spôsob, akým autor priateľstvo v tejto knihe opísal, to, ako ho každý potrebuje, to, čo v živote človeka priateľstvo znamená.

"Problémom môjho života bolo, že ho vymyslel niekto iný."
Benjamin Alire Sáenz
Autor

Kniha s príjemným príbehom 15 ročného chlapca, ktorý sa hľadá. Príbeh, kde môžeš vidieť posun (alebo skôr vývin osobnosti) hlavných postáv. Na druhej strane mi chýba hĺbka príbehu, postáv aj konverzácií. Autor napísal mnoho pekných myšlienok aj pekných dialógov, ale mohlo toho byť o niečo viac. po prečítaní knihy som mala pocit ako keby autor neukázal celý svoj talent. Kniha sa číta v podstate sama. Občas som sa nudila, ale to sa mi pri knihách stáva bežne, takže to neberiem ako tragédiu. Páči sa mi spôsob, akým autor priateľstvo v tejto knihe opísal, to, ako ho každý potrebuje, to, čo v živote človeka priateľstvo znamená.

Knihu a jej príbeh odporúčam mladým a nenáročným čitateľom alebo aj tým náročnejším, ale len ako večernú oddychovú jednohubku. Ber do úvahy, že kniha je v podstate #predeti a mladých, takže autorovi nemaj za zlé, ako knihu napísal. Verím, že bude pekným darčekom a mnoho mladých si knihu obľúbi.

Moje hodnotenie knihy je 3/5
3/5

Je to pekný príbeh. Ja osobne si z neho beriem to, že som nakukla do sveta dnešného 15 ročného mladého tínedžera.

Včera som dočítala knihu „Aristoteles a Dante objavujú hlbiny neznáma“ a rozhodla som sa o nej niečo málo napísať už dnes, ale začnem citátom:

"Láska bola pochodeň, ktorú človek nesie, aby ho vyviedla z temnoty. Láska nás vytiahla z vyhnanstva a zaviedla do krajiny, kde sme sa cítili prijatí."
Benjamin Alire Sáenz
Autor

To čo mi chýbalo v prvej časti, autor dokonalo doplnil a vyladil. Postavy sa pod jeho perom otvorili ako kvety v plnom kvete (naozaj nepreháňam). Autor ostal verný svojmu zaujímavému, pútavému a jednoduchému štýlu písania. Prečítala som pár prvých strán a nechcela som od knihy odísť…

Kniha je o obyčajnom živote a o dospievaní. Kniha je o bežných každodenných veciach, ale aj o láske a zložitosti dospievania (života). Čítanie vo mne vyvolávalo mnohé pocity a to sa mi páčilo. Autor prostredníctvom príbehu Ariho a Danteho otvoril mnoho tém a ukázal, aké ťažké je dospevanie (ak by na to niekto zabudol, aj mne neho je táto kniha 😁).

Táto časť zo série "Aristoteles a Dante" bola o dosť lepšia, ako tá prvá, preto knihe dávam 4/5
4/5

ale prvá časť urobí dobrý základ k čítaniu tejto druhej časti, na to netreba zabúdať. Takže odporúčam prečítať obe knihy a najlepšie hneď po sebe.🙃

„Aristoteles a Dante objavujú hlbiny neznáma“ je pekné, oddychové čítanie o dospievaní, rodine a láske. Kniha je vhodná pre mladých, takže ak nemáš vymyslený darček pod 🎄 ešte stíhaš objednať.

Ďakujem @slovart_vyd za poskytnutie recenzný výtlačok knihy.📘

One Comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *