Beletria

A je tu zas

Predstav si, že zaspíš a zobudíš sa o 65 rokov neskôr. Na tom istom mieste, ale v inej dobe. Nuž, toto je námetom knihy „A je tu zas“


Adolf Hitler – áno, presne ten Hitler, ktorý ti napadol, o ktorom sme sa všetci učili – sa zobudí v Berlíne v roku 2011. Úplne absurdná predstava. No nie? A presne pre tento námet ma pred pár rokmi zaujal film s rovnakým názvom, ako má kniha. Keď som uvidela túto knihu, nezaváhala som ani na minútu. Ako všetci vieme, kniha je takmer vždy lepšia, ako film. Pri tejto knihe to platí na 100%.

Nuž, na začiatok ti musím povedať jednu vec – tak to teda bola jazda.😁 

Román rozpráva Hitler a prežiješ s ním toho naozaj veľa. Je vidno, že autor neodflákol písanie, dal si záležať a pred písaním veľa študoval. Premiestnil Hitlera, presne takého, aký bol do našej doby. Kniha zaujme už po prvých stranách a je napísaná dosť dynamicky, takže sa nebudeš pri jej čítaní nudiť. Spoznáš Hitlerovu osobnosť aj to, ako sa vysporiada s našou dobou. Čo myslíš, stane sa kráľom internetu? 

Timur Vermes napísal jeden z najvtipnejších románov, aké som kedy čítala. Je pravda, že pri niektorých situáciách som sa chcela smiať, ale nemohla som. Tento román vnímam z časti aj ako kritiku dnešnej spoločnosti. Po prečítaní možno zistíš, ako jednoducho môžeme spadnúť do udalostí dôb minulých. Možno aj to, že motivácia ľudí na internete, nie je vždy úplne taká úžasná, ako ju prezentujú… Zdravý rozum a kritický pohľad nám nemôže chýbať, nikdy.
 
Ak chceš niečo pri čom sa zasmeješ aj zamyslíš, táto kniha bude super voľba. Ver, že film na ňu nemá ani z ďaleka.
 
Za recenzný výtlačok knihy ďakujem vydavateľstvu Zelený kocúr.
 
Čítal/a si túto knihy alebo videl/a si film s rovnakým názvom?
Ak nie, čo povieš na moju recenziu?
Máš rád/a humor v knihách?
Budem rada za tvoj komentár.
Moje hodnotenie 4,5/5
4.5/5

One Comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *